Tiny11, Windows 11 standar menggunakan disk 20 GB+dan bahkan 8 GB secara langsung, dengan RAM 2 GB dan sistem yang baik untuk sistem ini. Jika tidak, Anda mungkin ingin menggunakan kurulum ISO hanya 3 GB.

Tiny11’de sistem kaynaklarını dan boyutu azaltmak için yalnızca Hesap Makinesi, Not Defteri, Pant ve benzeri köklü Windows uygulamalar bırakılmış. Microsoft Store da mevcut, böylece istediimiz Windows uygulama and araçlarını yükleyebiliyoruz. Jika tidak ada masalah, Windows 11 memiliki kadar kısıtlanmış. Geliştirici NTDevTiny11’in sürücü sıkıştırması uygulanarak daha da küçültülebileceğini söylüyor.

Platform .NET, pemasok, dan pembuat pembaruan Windows yang paling populer. Windows Bileşen Mağazası (WinSxS) kaldırıldığından dolayı yeni özellikleri and dilleri yüklemek mümkün değil.

NTDev’e göre gerçek işletim sistem dosyaları 6.34 GB, doğrama bloğundan kurtulan uygulamalar ise 1.59 GB yer kaplıyor. Tiny11 ayrıca Rufus gibi araçlar publikndan popüler hale getirilen bazı düşük seviyeli değişiklikleri de içermekte. Pertama, Tiny11 varsayılan olarak yerel bir hesap kullanıyor, ancak çevrimiçi hesap oluşturma seçeneği mevcut. Jika Anda tidak tahu apa-apa, çeşitli donanım kısıtlamaları da kaldırılmış.

Berhasil dengan sistem RAM 2 GB adalah sistem yang sah “harika bir şekilde çalışabileceğini” söylüyor. Jika Anda menggunakan Windows 10 atau menggunakan TPM tanpa menggunakan Windows 10, Microsoft akan menggunakan sistem yang memungkinkan Anda untuk menggunakan Tiny11 ISO.

Tiny11’i indirmek in your bağlantıyı kullanabilirsiniz. ISO dosya, doğrudan veya BitTorrent protokolü aracılığıyla indirilebiliyor.

By Tobi