AMD, tentu saja Teknologi 3D V-Cache güç kazanan Ryzen 7000X3D masaüstü işlemcilerini piyasaya sürdü. Yapılan tüm bağımsız testler gösteriyor ki yeni CPU’lar oldukça başarılı. Peki bu önbellek teknolojisi mobil cihazlara gelir mi? Teknik acidan cevap evet.

Masaüstü silikonundan evrilen Ryzen 7045HX “Dragon Range” seri perangkat seluler zaten verimlilik konusunda gayet iyi. AMD müşteri dan iş geliştirme yöneticisi Eddy Chang, yaptığı bir portajda Ryzen 5 masaüstü işlemciler dan mobil ürünler hakkında sorulan sorulara yanıt verdi. Jadi, 3D V-Cache önbellek çözümlerinin “pazar coşullarına bağlı olarak” farklı ürün segmentlerinde kullanılabileceğini söyledi. Bildiginiz gibi Ryzen 5 series masaüstü işlemcilerde halen 3D V-Cache yok. Platform mobil adalah pilihan yang tepat.

5nm Dragon Range HX-Serisi, platform mobile AMD yang paling banyak digunakan untuk mendapatkan platform seluler mimarisini. Bu işlemciler tahmin edebileceğiniz gibi yüksek performans isteyen oyuncular ve içerik üreticilere hitap edecek. Dragon Range, AMD Ryzen 7000 CPU dapat digunakan untuk waktu yang lama, dan AMD memiliki banyak fitur yang dapat digunakan untuk membeli paket BGA.

Setiap AMD 3D V-Cache teknologi platform mobil yang semakin sulit, tetapi Anda mungkin ingin menggunakan platform “Dragon Range” gibi için mümkün olur. Jika Anda menggunakan SRAM untuk mendukung CCD, Anda tidak perlu khawatir tentang seninya. Böylelikle çipin güç yönetimini mengoptimalkan etmek daha zor hale geliyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.

By Tobi

Dapatkan akses instan ke berita terkini, ulasan terhangat, penawaran hebat, dan tips berguna.
Peringatan Berita Harus Dibaca hanya mengirimkan berita teknologi terbaru dan paling penting ke kotak masuk Anda.
Anda dapat berhenti berlangganan kapan pun Anda mau dengan mengikuti tautan berhenti berlangganan dari buletin kami. Untuk mempelajari bagaimana kami menangani privasi pengguna, silakan periksa halaman kami
Increase your Online Store's Revenue by 300%