Resolusi Super AMD FidelityFX

AMD, GDC 2023 (Oyun Geliştiricileri Konferansı) etkinliğinde FidelityFX teknolojileriyle ilgili bazı yenilikler yapacağını duyurdu. Paket FidelityFX menawarkan penawaran yang sangat bagus untuk teknologi bar dan bir yang dapat dilisensikan dan didestekleniyor. Ancak akla sejenisnya gelen teknoloji FSR, yani FidelityFX Super Resolution.

AMD’nin FidelityFX özellik seti, FSR’ye ek olarak Contrast Adaptive Sharpening (CAS), Combined Adaptive Compute Ambient Occlusion (CACAO), Variable Rate Shading (VRS), Stochastic Screen Space Reflections (SSSR) dan lainnya. Teknolojileri farklı oyunlarda görmek mümkün, ancak hiçbiri Super Resolution rate popüler olmayı başaramadı.

Şirket henüz resmi olarak onaylamasa da FSR 3 teknolojisinin GDC 2023’te tanıtılma ihtimalini çok yüksek görüyoruz. GDC, video oyun endüstrisindeki en büyük ve en önemli conferanslardan biri olarak kabul ediliyor yıl binlerce katılımcıya ev sahipliği yapıyor.

Kırmızı ekip GDC’de sahne alacak ve FidelityFX teknolojilerini sergileyecek. Hatırlarsanız FSR 3 teknolojisinin 2023 yılında geleceği doğrulanmıştı. Şimdi AMD’nin önünde iyi bir fırsat var.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.

By Tobi