Tentu saja yeni nesil mobil işlemcilerini duyuran AMD, Phoenix GPU’s Frekans Sessiz Sedasız Assage çekiyor. Resmi internet sayfasında yayınlanan bilgilere göre; Anda memiliki tingkat daya tahan Phoenix APU dengan kecepatan 3.0 GHz antara GPU dan perangkat lunak.

Pastikan untuk memastikan bahwa APU saat ini beroperasi pada frekuensi 200 MHz. Daha öncesinde bu değişiklik yalnızca 7040HS serisinde yapılmıştı. Ryzen 7040H series mobile işlemciler daha ncesinde daha yüksek frekanslarla listeleniyordu ancak bu durum uzun sürmedi. Untuk alasan ini, iGPU 3.0 GHz adalah salah satu file yang direncanakan.

Saat hızları H dan HS serisi yongalarda aynı, bu da şu an da iki seri arasında grafik performansı açısından fark olmadığı anlamına geliyor. Ryzen 7040 serisine ait tanıtılan 6 mobile cip var. Frekuensi GPU yang paling rendah adalah 2,8 GHz dengan model 7940HS/7940H. Zen 4 çekirdek mimarisi ve RDNA 3 grafiklerine sahip işlemciler bu ay piyasaya çıkıyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.

By Tobi