EposVox, jika Anda menonton video di platform YouTube AV1, Anda dapat memintanya untuk menerima iklan yang tidak diinginkan. AV1 projesi şu you beta aşamasında ve hazır olduğunda destek sağlanacak. AV1, YouTube adalah salah satu karya seni yang paling sering digunakan dan hanya sebagian kecil dari konten 4K 60FPS.

YouTuber, Google’n canlı akış AV1 yet eneklerini control etmek için OBS 29.1’in bir geliştirme yapısına erken erişim sağladı. YouTube, RTMP gelişmiş olarak bilinen yeni bir canlı video akışı standardı için beta desteğini kullanıma sunmuş görünüyor.

EposVox, AV1 oyun içeriğini doğrudan YouTube’da yayınlamak için OBS 21.9 geliştirme yapısıyla Enhanced RTMP testleri yaptı. EposVox’a göre kalite H.264’e kıyasla gece ve gündüz kadar farklı. AV1 terhapus, akan menyebabkan masalah jika kaliteli dihapus dari piksel yang keluar dari perangkat atau perangkat.

AV1 dalam jangkauan yang jauh lebih rendah, YouTuber Halo Infinite dalam AV1 1440P 60 FPS dapat mencapai 500 kbps dari jarak jauh. Yani bit hızı Twitch sınırından 15 kat daha düşüktü ve yayın herkes tingkatından izlenebilir şekildeydi. Yeni video standardı hakkındaki tüm detaylara daha önce ele almıştık:

By Tobi