Bing 100 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı

Bing, sohbet robotu yapay zekasının piyasaya sürülmesinden bir ay sonra günlük 100 milyon aktif kullanıcı barajını geçmeyi başardı. Konuyla ilgili konuşan Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, Bing’in günlük aktif kullanıcılarının üçte birinin arama motoru için yeni olduğunu belirtti.

Mehdi, “Yeni Bing’in bu çekiciliğini, aramanın yeniden icat edilmesinden ve arama + cevaplar + sohbet + oluşturmayı bir deneyimle birleştirmenin benzersiz değer önerisinden kaynaklandığına dair bir doğrulama olarak görüyoruz.” dedi. Microsoft, sayılarda bir artış görmenin yanı sıra, daha fazla insan daha fazla arama yaparak katılımdaki bir büyümenin tadını çıkarıyor.

Görünüşe göre, Bing’in günlük önizleme kullanıcılarının yaklaşık üçte biri sohbet robotu yapay zekasını gün sorguları için kullanıyor. Ayrıca, tüm sohbet oturumlarının yüzde 15’inde insanlar yeniçerik oluşturmak için Bing kullanıyorlar.

Microsoft, yapay zeka sohbet robotunu bu yılın başlarında Bing’e entegre ederek, arama motoruna Google’a karşı rekabet edebileceği bir silah verdi. Sebagian besar, Google’ın kendi başına bir sohbet robotu geliştirmeyi planladığını dan geçen ay Penyair adlı bir sohbet yapay zekasını tanıttığı hatırlatalım.

By Tobi