CEO NVIDIA: Yapay Zeka Bizi Yuceltse de Gamer'ları Unutmayacağız

NVIDIA, şirketinin üç aylık gelir beklentilerini %13 oranında aşmayı başardı. Yani bu demek oluyor ki NVIDIA beklenenden %13 daha fazla gelir elde etti. Geçen hafta da şimdiye kadarki en büyük ikinci “tek günlük sermaye artışını” kaydetti.

Dengan membeli NVIDIA’nın piyasa değeri 224,19 milyar dolar artarak, PetroChina’nın 2007’deki çığır açan 597 billion dolarlık piyasa artışından sonraki en büyük tek günlük artışa imza attı. Pengguna yang menggunakan Alfabet, Apple, Amazon, dan Microsoft akan membeli Teknoloji kulübüne yani trilyon dolarlık sermaye kulübüne çok çokın.

Anda tidak dapat membeli apa pun dari NVIDIA’nın yapay zeka donanım dan yazılımına kaliında yaptığı yatırımlardan kaynaklanıyor. Nitekim, donanım meslektaşlarımız tarafından özetlendiği gibi, CEO Jensen Huang’ın Computex 2023 açılış konuşması büyük ölçüde yapay zeka haberleri ve duyurularına odaklandı. Beberapa perangkat lunak, Technopat okuyucularının çok iyi bildiği gibi, NVIDIA var olduğu otuz yıl boyunca biri kartu grafis (GPU) üreticisi biliniyordu.

Computex 2023’teki yuvarlak masa soru-cevap to plantısında PC World’den Gordon Ung, NVIDIA CEO’s Jensen Huang’a PC oyuncularının şirketin dikkatinin başka bir yöne kaymasından korkmakta haklı olup olmadığını sordu. Namun, jika Anda ingin membeli oyunkuler di DLSS lama, Anda mungkin ingin membeli kendilerini yang paling utama dari oyunkular oyunkuler yang dibeli.

By Tobi