Twitter Elon Musk 2023

Elon Musk, yaptığı açıklama ile muhtemelen 2023 yılının sonunda Twitter’da yerini alacak birini aramaya başlayacağını söyledi.

Reuters‘In haberine göre, Dubai’deki Dünya Hükümeti Zirvesi sırasında Musk’a yerine geçecek kişiyi bulup bulmadığı ve bu kişinin ne times işe alınacağı soruldu. Musk, “Bilmiyorum, muhtemelen bu yılın sonlarına doğru şirketi yönetecek başka birini bulmak için iyi bir zaman olacağını tahmin ediyorum, çünkü istikrarlı bir konumda olmalı.” ifadelerini kullandı.

Musk, mendapatkan ayrılmadan önce organizasyonu istikrara kavuşturmak, Twitter’ın mali açıdan sağlıklı bir yerde olduğundan emin olmak istediğini ve ürün yol haritasının net bir şekilde ortaya konduğunu sözlerine ekledi.

Saat ini saya sudah mulai mengirim platform mikroblog CEO dan perlu edip etmeyeceğini ke Twitter anketi yayınladı. Jawabannya adalah %58’i “evet” dedi. Jika Anda ingin mendengar suara Musk, Anda akan mendapatkan “işi alacak kadar aptal” birini bulduğunda istifa edeceğini söyledi. Girişimci, görevden ayrıldıktan sonra yazılım dan sunucu ekiplerinin başına geçmeyi planlıyor.

Musk, Kasım ayında Twitter’ı devraldığından beri şirketin kârlı hale gelmesine yardımcı olacak çeşitli girişimlerde bulundu. Jika tidak, kullanıcılar artık ayda 8 dolar karşılığında doğrulanmış bir mavi tik işareti alabiliyor. Ayrıca şirket şu and API’sine erişmek için geliştiricilerden 100 dolar alıyor ve kendisini bir ödeme platformuna dönüştürmek istiyor.

By Tobi