Google Bard

Internet arama motorları is in bir sonraki büyük adım yapay zeka destekli sohbet robotları olabilir. Bu anlamda Buka AI’ın ChatGPT girişiminin önemli bir adım olduğu ortada. Bunun farkında olan Google ise deneysel bir konuşma yapay zeka hizmeti olan Bard ile karşımıza çıkıyor. Bard, temel bir Google ürünü olan aramaya entegre edilecek dan önümüzdeki haftalarda genel kullanıma sunulmadan önce sejenis olarak güvenilir test kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

Bard sayesinde sorunuza cevap olabilecek bir site bulmak için anahtar kelimeler yazmak yerine yapay zekaya sormak mümkün olacak. Bard, birden fazla kaynak kullanarak web’den yeni bilgiler çekecek dan bunları okunması kolay bir şey haline getirecek.

Bard, Google’ın Dialog Uygulamaları için Dil Modu’nun kısaltması olan LaMDA’nın daha hafif bir üzerine kurulmuş. Bu, tam modelden daha küçük olarak nitelendiriliyor. Bu da yanıtları sağlamak için daha az hesaplama gücü gerektirdiği anlamına geliyor. Google, Bard’ı milyonlarca kullanıcının sorularını yanıtlayabilecek noktaya ölçeklendirmeye çalıştığında bu daha da önemli olacak. Doğruluk konusunda, Google’ın dahili ekibi ve yakında test uzmanları Bard’dan aldığınız yanıtların güvenli ve sağlam olduğundan emin olmak için geri bildirimde bulunacaklar.

Google, yapay zeka teknolojisini kendi ürünlerinde kullanacak ancak Mart ayından itibaren bireysel geliştiricileri, içerik oluşturucuları ve işletmeleri katılmaya ve (en azından başlangıçta) LaMDA tingkatından deteklenecek olan Generative Language API’yi kullanarak yeni şeymacek davüşeymacek oluşeymacek.

Jika Anda membutuhkannya, Anda dapat membeli lebih banyak uang untuk membayar lebih dari 100 halaman dan banyak internet yang dapat Anda gunakan. CEO Google Sundar Pichai yakında yapay zeka ile ilgili daha fazla duyurunun geleceğine de söz verdi.

By Tobi