6 Juni 2023 Depreminde afetzedelere destek olmak için yayın yapan kanallardan bazıları

26 platform mana pun dari merek dagang yang paling terkenal di dunia yang menjual Produk dan Produk Elbistan 10 atau lebih yang ingin membeli produk yang akan digunakan di YouTube Türkiye’nin untuk membeli hari ini.

Türkiye, pazartesi günü yaşanan iki büyük depremin yaralarını sarmaya çalışıyor. Bu kapsamda sevilen teknoloji, sanat dan bilim odaklı içerikler hazırlayan 26 platformun ortak yayını ile birlikte deprem bölgesine gönderilmek için YouTube üzerinden bağış toplanmaya başlandı. Apakah Anda memiliki kadar yang lebih tinggi dari YouTube üzerinde 10 million Türk Lirası üzerinde toplandı. Saat ini platformları yayınları tüm hafta boyunca 24 saat aralıksız bir şekilde sürdürerek yardım toplamaya devam ettiler dan yayın toplam 100 saat sürdü.

Video YouTube’daki bir hata yüzünden paylaşım anında izlenemiyor:

Ancak parçalı yüklemeler gelecek…

İlk 36 Saatte 5 Milyon TL…

YouTube üzerinden gerçekleştirilen deprem dayanışma yayınlarında sejenisnya 36 saat 5 milyona yakın Türk Lirası toplandı. Yayınlarda aynı zamanda deprem konusu farklı ele alınarak insanların bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Platform bilimnya adalah salah satu dari banyak orang yang memiliki masalah dengan teknolojin dan teknik sunabildiği çözümleri, psikolojik destek dan eğitim konusunda yapılabilecekleri izleyenlerle paylaşıyor.

Yardım yayınına katılan platformların isimleri şu şekilde: Açık Beyin, Açık Bilim, Akademiklink, Astrapera, Ayhan Tarakçı, Barış Özcan, Bebar Bilim, Diamond Tema, Erdi Özüağ, Evrim Ağacı, Gelecek Bilimde, GUHEM, Hypatia Bilim, Konsol Üsforsü, Kozforsü, Kozforsü Legendarium Türkiye, Mesut Çevik, Modart PC, Rasyonalis, Sertaç Aktan, Taylan Yıldız, Technopat, Tek Çare Uzay, Tekno Seyir, Tolga Özbek, Uzay Çağında Yolculuk.

“Bildiğimiz En İyi İşi Yaparak Yardım Edeceğiz”

Deprem Dayanışma YouTube Ortak Yayını’nın ilkinin moderatörlüğünü gerçekleştiren Barış Özcan, depremde zarar gören insanlara maddi ve manevi destek olabilmek için bu yayınları gerçekleştirdiklerini belirterek toplanan yardımların Ahbap, ACEV, TOG, İhtiyaç Haritası, TEGV gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir şemsiye platform olan Afet Platformuna gideceğini soyledi. Yayına katılan GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu ise “Burada bildiğimiz en iyi işi yaparak yani bilimi insanlara aktararak depremden etkilenen vatandaşlarımız için bağış toplayacağız!” dedi.

Nasib Bağış Yapıldı?

Gerçekleştirilen yayınlar katılımcı platformların YouTube kanallarından 24 saat boyunca izlenebiliyor. Tayangkan saluran video Anda dengan tombol “Bağış Yap” dengan tombol “Bağış Yap”. Buradaki bağışlar Google tingkat kesintisan dan şeffaf bir şekilde Afet Platformunun parçası olan Ahbap, ACEV, TOG, İhtiyaç Haritası, TEGV gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarına aktarılacak.

Yayın Nasıl Tamamlandı?

Yayın 100. Saatte sonlandırıldı. Son saatlerde farklı yayıncılar mesajlarını paylaştı. Türkiye’de ve yurtdışında olan farklı konuklar teşekkür etti. Afet bölgesinde hareket halinde olan Haluk Levent de kısa da olsa yayına katılıp herkese selam verdi.

Burada bir tidak düşelim, daftar yayın esnasında gönüllüler publikından hazırlandı ve afet durumu aciliyetleri yüzünden hem bu baın bülteninde, hem de diğer bilgilerde eksiklikler, hatalar olabilir. Lütfen yorumlarda bize bildirin.

By Tobi