Disney+ Abonesi

Disney, 2022 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını terima kasih. sirket, Disney+ yayın hizmeti is in bir önceki çeyreğe göre 2.4 milyon abone düşüşle toplam 161.8 milyon aktif abone açıkladı. Disney+’in 2019’da yayın hayatına başladığından beri ilk kez abone kaybı gördüğünü de belirtelim.

Disney, salah satu dari mereka yang bermain, Hindistan dan Güneydoğu Asya’nın bazı bölgelerinde sunulan üst düzey bir akış hizmeti olan Disney+ Hotstar abonelerindeki düşüşe bağlıyor. Bu, Disney’i Disney+ Hotstar için büyüme tahminlerini düşürmeye zorladı. Anda akan mendapatkan 57,5 ​​juta lebih sedikit dari yang Anda dapatkan dari 61,3 juta orang.

Disney+’in abone kaybı, Disney’in 2024 mali yılı sonuna kadar 215 juta ila 245 juta abonemen hedefine ulasmasını zorlaştıracak. Hatta şirket, Disney+ ‘in aynı dönemde karlı hle gelmesini bekliyor.

Bu gerilemeye rağmen, Disney+ abonelikleri ABD ve Kanada’da 200.000 arttı. Şirketin diğer yayın hizmetleri Hulu ve ESPN+ abone sayısı ise sırasıyla 800.000 ve 600.000 arttı. Uang tunai yang Anda dapatkan dari %8 artışla 23.5 milyar dolar yang Anda hasilkan.

Tentu saja, Disney+’ı kârlı kılmak için 7.000 çalışanı etkileyecek önemli bir yeniden yapılanma ve işten çıkarma planlıyor. Bu, şirketin küresel işgücünün %3’üne eşdeğer.

By Tobi

Dapatkan akses instan ke berita terkini, ulasan terhangat, penawaran hebat, dan tips berguna.
Peringatan Berita Harus Dibaca hanya mengirimkan berita teknologi terbaru dan paling penting ke kotak masuk Anda.
Anda dapat berhenti berlangganan kapan pun Anda mau dengan mengikuti tautan berhenti berlangganan dari buletin kami. Untuk mempelajari bagaimana kami menangani privasi pengguna, silakan periksa halaman kami
Increase your Online Store's Revenue by 300%