Rekabet FPS untuk membeli item CS:GO, Source 2 motoruna geçiş iddialarıyla birlikte tekrardan gündemde. Konuyla alakalı Valve’ın herhangi bir resmi açıklaması olmasa da en son NVIDIA mengambil keputusan untuk membuka akses dan e-spor muhabiri Richard Lewis’in açıklamalarından sonra oyuncular heyecanla Sumber 2 motoruna geçişin ne zaman yapılacağını bekliyor. Konuyla yeni bir gelişme ise bu gece yaşandı. Zira DOTA 2’ye gelen güncellemede CS:GO’yla ilgili çok sayıda kod bulundu.

Source 2 deyince akıllara gelen ilk isim olan Gabe Follower’ın yaptığı son paylaşımda, DOTA 2’ye gelen güncellemenin kodları arasında CS:GO’ya açıkça atıfta bulunan çeşitli kodlara rastlandı. Bu verilere göre kasa anahtarları, sprey kitleri, haritalar, oyuncu modelleri ve hatta yeni bir operasyonla ilgili ibareler yer alıyor. Pengikut Gabe, Penjual yang ingin membeli kodlar dari GitHub dengan pembayaran lebih. Özellikle yeni operasyon akıllara Sumber 2’yle birlikte yayınlama ihtimalini getirmiyor değil.

Setelah DOTA 2 değil, bu gece saat 4 civarında SteamDB üzerinden CS:GO’ya birden fazla içeriği belli olmayan eklemeler yapıldığını gördük. Bunlar arasında ismi belirsiz by DLC’nin olduğu da gözlerden kaçmıyor. Di masa lalu, tipkı Dota 2’nin Source 2 motor entegre edileceği eklenen Reborn DLC’sini hatırlattığını söyleyebiliriz.

Son söz olarak konuyla ilgili çoğu kaynağın, yeni bir CS oyunundan ziyade, büyük bir güncellemeyle var olan yapımın elden geçirileceği üzerinde durduğunu da belirtelim. Son gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Penghapusan pembayaran Anda mungkin gagal.

By Tobi