Elon Musk Twitter Mavi Tik

Elon Musk eski mavi tiklerin yakında kaldırılacağını söyledi. Bu anlamda Musk, eski Twitter rejimi kapsamında doğrulama alan kişilerin yakında bunları kaybedeceklerine dair son uyarıda bulunmuş durumda.

Milyarder girişimci, “Eski mavi tikler yakında kaldırılacak. Bunlar gerçekten yozlaşmış olanlar.” ya yazdi. Twitter CEO’s sunun duyurusu, platformda doğrulamanın bir şaka haline geldiğini dan “doğrulama tikinin cazibesini kaybettiğini” söyleyen başka bir tweet’e yanıt olarak geldi.

Bunun Musk’in eski mavi onay işaretlerini kaldırmakla tehdit ittiği ilk sefer olmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Kendisi Aralık ayında bunların “birkaç ay içinde” kaldırılacağı konusunda da uyarmıştı.

Twitter’in eski yönetimi altında doğrulama, diğer hesaplarla karıştırılmaması için önemli kamuya mal olmuş kişileri tanımak üzere şirketin kendisi publikından gerçekleştirilen ücretsiz bir süreçti. Dapatkan Twitter Anda 44 Miliar Dolar Sehari-hari, Musk Dapat Beralih dan Membeli Rekening Bir, Insanların, atau Sirketlerin Kendi Mavi Doğrulama Onay Işaretlerini Ayda 8 Dolar Satin Alabilecekleri Bir Twitter Biru abonelik planı başlatmak oldu. Jika Anda tidak tahu, Anda tidak akan mendapatkan apa pun dari Twitter.

By Tobi