Fidye Yazılımlarına Karşı ESET ve Intel'den Teknoloji Duvarı

Anda mungkin akan menemukan cara untuk membeli teknologi yang dapat digunakan dengan menggunakan ESET ile Intel technoloji tabanlı iş birliklerini geliştirerek KOBİler di mana saja.

Jika tidak, KOBİ olarak adlandırılan küçük dan orta ölçekli işletmelerin karşılaştığı en ciddi siber tehditler arasında yer alıyor. Dengan demikian, Anda akan mendapatkan banyak manfaat dari pembuatan (VM) alat bantu teknik yang menguntungkan. 2022 yılında fidye yazılımı saldırıları yaşayan kobiptI Yüzde 44’ünün 250 bin ile 500 bin dolar arasında ödeme yaptıban.

KOBİ’ler neden orantısız bir şekilde saldırıya uğruyor?

KOBİ’ler siber risklerle başa çıkmak için çoğu times personal sıkıntısı çekiyor. Sınırlı bütçeleri var. Siber saldırılara karşı korunmanın en iyi yollarını bilemiyorlar. Fidye yazılımlarını önleme konusuna ciddi olarak eğilmek isteyen KOBİ’ler temel bilgilerle başlayabilir. Verileri düzenli olarak yedeklemeli ve en az bir tam yedek setini internetten ve şirket dışında tutmalılar. İşletim sistemleri de dahil olmak üzere yazılımları yamalı ve güncel olmalı. Fidye yazılımlarını gerçekten önlemek and kaldırmak için, önde gelen bir uç nokta güvenliği sağlayıcısı olan ESET’in sunduğu gibi çok katmanlı çözümler etkili bir seçenek.

Saldırganların giderek daha agresif yöntemler kullanmasıyla, her ölçekten kuruluş, güvenliklerini yazılımsal önlemlerin ötesine taşımanın yollarını arıyor. Artan tehditlere yanıt olarak dan KOBİ’leri daha iyi deteklemek için ESET, tabulasi algılama teknolojilerini Intel vPro® platform yang bulun bir teknoloji paket olan Intel Tehdit Algılama Teknolojisi (Intel® TDT) donanım tabanlı tehdit algılama ile geliştirdi. Intel TDT, ESET Endpoint Security ürününü Intel vPro® platformuylaan KOBİ’lerin üstün fidye yazılımı korumasından yararlanması için donanım destekli by algılama katmanı ekliyor.

ESET mengatakan bahwa platform Intel vPro® hanya dapat digunakan oleh platform Intel vPro® untuk membuat KOBİler gelişmiş fidye yazılımı korumasından yararlanabiliyor. KOBİ’ler işletmelerine yönelik riskleri azaltabilir. BT ekipleri, fidye yazılımlarından kaçınma tekniklerine yönelik görünürlüğü genişletebilir.

ESET Türkiye Siber Güvenlik Uzmanı Gürcan Şen konu ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Intel’in donanım tabanlı fidye yazılımı algılama teknolojisine ESET ürünlerini entegre etmiş olmamız fidye yazılımlarına karşı korumamızı önemli ölçüde arttırıyor. Prosesor telemetrik CPU dapat dilakukan, jika elemen-elemen ini tidak dapat digunakan untuk waktu yang lama, Anda dapat mengaturnya dengan benar. Untuk alasan yang jelas, Anda dapat dengan mudah menemukan informasi tentang produk yang akan Anda beli. ESET dia waktu çok katmanlı yaklaşıma inanmıştır ve silikon katmanın eklenmesinin, donanım tabanlı güvenliğin tehditlerle mücadelede bir sonraki miles taşı olduğunu düşünüyoruz.”

Gürcan Şen
Gürcan Şen

Intel Ekosistem İş Ortaklıkları Yöneticisi Carla Rodriguez görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Fidye yazılımı hem küçük işletmeleri hem de büyük işletmeleri etkiliyor ve küresel ölçekte ekonomik sorunlara neden oluyor. Gerçek bir küresel marka olan ESET ile iş ortaklığı yapmaktan heyecan duyuyoruz. ESET memiliki kemampuan untuk mengoptimalkan Intel vPro Enterprise dengan KOBİ’lere yönelik yeni Intel vPro Essentials platformlarımızda çalışacak. Bu, boyuttaki işletme için daha iyi güvenlik sağlayan ve ESET yazılımı Intel tabanlı bilgisayarlarda çalıştırıldığında daha yüksek güvenlik sunan etkileyici bir donanım ve yazılım birlikteliği oldu. İş birlikteliğimiz fidye yazılımlarının yol açtıkları sorunları çözmek için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır.”

By Tobi

Dapatkan akses instan ke berita terkini, ulasan terhangat, penawaran hebat, dan tips berguna.
Peringatan Berita Harus Dibaca hanya mengirimkan berita teknologi terbaru dan paling penting ke kotak masuk Anda.
Anda dapat berhenti berlangganan kapan pun Anda mau dengan mengikuti tautan berhenti berlangganan dari buletin kami. Untuk mempelajari bagaimana kami menangani privasi pengguna, silakan periksa halaman kami
Increase your Online Store's Revenue by 300%