Geekbench 6

Lab Primata Dipublikasi dan Dipopulerkan Karşılaştırma testi Geekbench 6’nın yeni bir sürümü duyuruldu. Şirket, telefonların dan bilgisayarların hızlandığını, bu nedenle iyileştirmeleri ölçmeye yönelik önceki yöntemlerin hızla güncelliğini yitirdiğini söylüyor.

Geekbench 6 Yenilikleri Neler?

Geekbench 6’nın değişiklikleri arasında daha büyük fotoğraflar, testleri içe aktarmak için daha büyük bir resim kitaplığı, daha büyük ve daha modern PDF örnekleri yer alıyor. Aramalar sırasında arka plan bulanıklığı, sosyal medyadaki fotoğraf filtreleri dan yapay zeka iş yükleri için nesne algılama dahil olmak üzere birkaç yeni testle birlikte geldiğinden uygulama artık tüm platformlarda daha ağır.

Yeni sürüm tek çekirdekli CPU testlerine odaklanmayı ciddi şekilde azaltıyor. Primate Labs, gerçek dünyadaki kullanım durumları, donanımın farklı parçalarından güç aldığından, ana çekirdeğin sayısının artık o kadar önemli olmadığını söylüyor. Makine öğrenimi de artıyy. Bu da çok çekirdekli CPU sonucunun da yenilendiği anlamına gelmekte.

Testler, çekirdeklerin “gerçeğe yakın iş yükü örneklerinde iş yüklerini gerçekte nasıl paylaştığını” ölçüyor. Mobil teknoloji dünyası bir süredir büyük ve küçük çekirdekleri karıştırıyor ancak şimdi masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar bu uygulamaya ayak uydurarak eski Geekbench’i güvenilmez hale getirdi.

Uygulama ayrıca yeni çerçeveler ve soyutlama katmanları ile daha iyi GPU hesaplamalarına sahip. Primate Labs, platformer arasında fazla fazla membuat öğrenimi hızlandırma talimatı dan tek tip GPU performance entegret inden, platformlar arası karşılaştırma daha doğru olacak.

Geekbench 6 dapat digunakan untuk Android, Linux, Mac, dan Windows. Uygulama ticari olmayan kullanım için ücretsiz olmaya devam edecek. Son olarak yakında Google Play’de de kullanıma sunulacağını belirtelim.

By Tobi