Windows 11 adalah sistem yang tidak dapat diakses oleh Microsoft, seperti yang mungkin dilakukan oleh Dosya Gezgini’yle karena tidak dapat digunakan. Tidak masalah sekme desteği kullanıma sunulmuştu. Sonrasinda ise Microsoft’un tasarımı baştan aşağı yenilemek için çalışmalar yaptığını öğrendik.

En son Windows 11 is a right time, yeni bir to recere öğesi, BAşlat menüsü için yapılan bir değişiklik and Dosya Gezgini publikında önemli yeniliklerle birlikte yayınlandı. Gizli Windows özelliklerini keşfetmeye alışkın olan @PhantomOfEarthWindows 11 Build 25290 ile Dosya Gezgini’nde çok ihtiyaç duyulan bir geliştirme yapıldığını söylüyor.

Microsoft’un Dosya Gezgini için köklü yenilikler yapacağından söz etmiştik. Anda dapat menggunakan sistem elektronik Anda dalam waktu singkat. Bir tanesi ise sekmeleri daha kullanışlı hale getiriyor. Sekme desteği şu and tam stable değil. Performans düşük ve yeni bir pencere oluşturmak veya bir sekmeyi pencereler arasında taşıma gibi özellikler mevcut değil. 25290 numeralı yapısında gizlenen özelliği açtığımızda bu işlevlerin tümünü kullanabiliyoruz.

Son kullanıcıya sunulmayan bu özellikler şu and kararsız çalışıyor. Microsoft akan membuat Dosya Gezgini dan beberapa konusunda desteği konusunda çalışmalarına devam ediyor. Anda dapat membuka ViveTool saat Anda menggunakannya.

Dosya Gezgini: Sekmelerde Sürükle ve Bırak Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

  • GitHub’dan ViveTool‘indirin ve uygulamayı açın.
  • Menangkan + X drive dan Windows PowerShell’i (Yonetici) açın.
  • Ctrl + Shift + 2 kısayoluyla veya pencerenin üst kısmındaki aşağı ok düğmesine tıklayarak Windows Terminali’ni Komut İstemi profiliyle değiştirin.
  • CD komutuyla ViveTool dosyalarınını içeren klasöre gidin. Contoh: ViveTool, C:\Vive klasörünün içinde yer alıyorsa “CD C:\Vive” yazın.
  • Ardından “vivetool /enable /id:39661369” yazın ve Enter’a basın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Bukan: “vivetool /enable /id:39661369” komutundaki “enable” bölümünü “disable” yaparak özelliği tekrar kapatabilirsiniz.

By Tobi