Hari Pencipta Etkinliği

Türkiye’nin önde gelen dağıtıcılarından FGA liderliğinde ve Adobe Distribütörü Penta Teknoloji’nin desteği dan NVIDIA’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen Creator Day Türkiye lansmanı, 24 May’s Kanyon AVM Paribu Cineverse sinemalarında düzenlendi.

Etkinlik, içerik oluşturma alanında faaliyet gösteren profesyonelleri, yaratıcıları dan teknoloji tutkunlarını bir araye getirdi. Yurt içinden ve yurt dışından gelen katılımcılar, yeni fikirler keşfetmek, deneyimlerini paylaşmak dan iş birlikleri kurmak için bir araya geldi. Sanat, tasarım, oyun geliştirme, film yapımı, sanal gerçeklik dan artırılmış gerçeklik gibi alanlardaki uzmanlar, katılımcılara ilham verici sunumlar yaptı. Sekarang, NVIDIA memiliki teknologi yang sangat baik dan hak cipta yang lebih tinggi dari yang lain. Etkinlik capsamında, yaratıcıların çalışmalarını sergileme ve paylaşma fırsatı da sunuldu. Katılımcılar, projelerini sergileyerek diğer yaratıcılarla etkileşimde bulundu dan geribildirim alarak kendilerini geliştirme imkanı buldu.

Hari Pembuat Konten telah dimulai, salah satunya adalah para pembuat panel yang tidak tahu apa-apa dan pembuat konten. Biarkan saya sahipleri dan profesional pazarlama, içerik stratejilerini geliştirmek dan hedef kitlelerine ulaşmak için en iyi uygulamaları öğrenebildiler. Etkinlikte ayrıca atölye çalışmaları, interaktif deneyimler dan networking fırsatları da sunuldu.

GPU’ları dan Studio Sürücüleriyle Yaratıcı Uygulamalar

NVIDIA’nın santçıları dan endüstri profesyonellerini destekleyen NVIDIA Studio platformu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de faaliyet gösteren sanatçılar dan içerik üreticilerini destekliyor. Ayrıca yaratım süreçlerinde sıra dışı bir hız ve önemli bir verimlilik sunmaya da devam ediyor. Platform NVIDIA Studio; 3D tasarım, render alma, video düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme dan yayıncılık gibi yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın sektör lideri GPU’ları ve Studio Sürücüleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek düzeyiyle gelişiyor dan hız kazanıyor. Bu sayede kullanıcılarına da sıra dışı bir hız ve önemli bir verimlilik sunuyor.

Studio NVIDIA

NVIDIA Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Can Us etkinlikte yaptığı konuşmada NVIDIA’nın hayal gücünün ötesine geçen, kendi dünyalarını dan bakış açılarını 3 boyutlu tasarım, fotoğraf ve video düzenleme, dijital canlı yayın ve yapay zeka gibi alanlarda üreten sanatçılara verdiği desteğin sektör standartlarını belirlediğinin altını çizerek, “Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’ de de de de digital ortamda hem profesyonel hem amatör seviyede çalışma yürüten içerik üreticilerinin sayısı hızla artıyor. NVIDIA memberikan donasi alanında RTX ekran kartına sahip STUDIO platform satu dahil dizüstü dan masaüstü bilgisayarlarla, yazılım alanında geliştirdiğimiz 110’dan fazla uygulamaya sağladığımız RTX’e özgü yeteneklerle, yaratıcılığa dair tü m çalışmalarda sıra dışı bir hız ve verimlilik sunuyoruz. NVIDIA olarak, yaratıcıların potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Kreatif Görüntü Yönetmeni olarak editöryal, reklamcılık, sinema dan dergi gibi birçok alanda başarılara imza atan Koray Birand adalah etkinlikte konuşma yapan profesyoneller arasındaydı. Koray Birand berkata: “NVIDIA Creator Day, yaratıcıları dan teknoloji tutkunlarını bir araya getiren heyecan verici bir etkinlik oldu. Sektör devlerini yurt içi ve yurt dışından bir araya getirerek zengin bir içerik sunan bu etkinlik, yeni fikirlerin, iş birliklerinin dan ilham verici projelerin ortaya çıkmasına olanak sağladı. Ya, NVIDIA’nın son technolojilerini deneyimleyerek kendilerini geliştirme imkanı buldu. Sebagai contoh, saya ingin tahu tentang hal itu dan saya tahu bahwa ada haline geldi dan sektördeki en güncel trendlerin dan yeniliklerin paylaşıldığı di platform sağladı.”

By Tobi