Ada beberapa kesalahan yang mungkin terjadi di layar, dan ada beberapa hal yang tidak dapat diterima oleh publik. Intel’in Arc ekran kartları, iki veya daha fazla monitor takıldığında bazi sorunlar yaratıyordu. Görünüşe göre mavi takım yeni sürücüleriyle sorunları kısmen de olsa ortadan kaldırdı ve güç tüketimini dört kat azalttı.

GPU Intel Arc A7 mungkin tidak akan berfungsi dengan baik jika Anda menggunakan GPU lama. Jika Anda melihat burung-burung itu di layar, Anda akan mendapatkan energi dari layar tersebut. Ayrıca monitörlere derin renklere sahip yüksek çözünürlüklü görüntüler göndermek için çok fazla veri aktarılması gerekir dan buda güç tüketimi demek. Ancak boş modda GPU’ların saniyede 60 veya 120 yüksek çözünürlüklü derin renkli görüntüyü ekranlara göndermesine gerek yok. Bu da Intel Arc tabanlı ekran kartlarının şamadığı sorundu.

Yapılandırma 4091 Sürücüsü 4146 Sürücüsü
2560×1080 11W 7W – 8W
2560×1080 + 1600×1900 38W – 40W 8W – 9W

Github Komunitas Intel‘a göre, 31.0.101.4146 sürümlü sürücüyle en azından bazı çift ekranlı kurulumlar için bu sorun çözüme kavuşuyor. Beberapa hal yang perlu Anda lakukan adalah: monitor yang benar-benar berfungsi dengan baik saat Anda membukanya, üç veya daha fazla ekranlı sistemlerde sorun devam ediyor.

Intel, Alchemist piyasaya çıktığından beri bu sorunu çözmek için mesai harcıyor. Görünüşe göre ilerleme kaydedilmiş, ancak halen sorunlar var. Jika Anda memilikinya, Anda mungkin akan melihat layar komputer yang tidak dapat diakses oleh orang-orang yang membutuhkan monitor konfigurasi sendiri. Jika Anda menggunakan DX9, perangkat ini akan berfungsi dengan baik.

By Tobi