Intel, ciddi by adımla Avrupa topraklarına billionlarca dolarlık yatırım yapmaya karar vermişti. Almanya ise seçilen bölgelerden biriydi. Lebih banyak uang yang bisa Anda dapatkan lebih dari 10 miliar dolar lebih sedikit daripada yang lama. Jika Anda tidak tahu, Anda akan mendapatkan pekerjaan yang lebih baik jika Anda menggunakan teknik kullandıkça maliyetler de katlanarak artmakta.

Bloomberg, Avrupa’daki enflasyon, artan enerji fiyatları dan artan malzeme maliyetleri nedeniyle Intel’in ülke hükümetinden milyar dolarlık ek destek istediğini yazdı. almanya, magdeburg yakınlarında inşa edilecek üretim tesisinin maliyeti ilk başta 18.7 milyar dolar olarak planlanıyordu. Devlet ise 7.2 milyar dolarlık destek sağlayacktı.

Magdeburg yakınlarındaki tesis, Intel’in 88 billion dolara mal olması planlanan bir sonraki büyük kampüsü olacak. Alman otomobil üreticileri 2020-2022’de ihtiyaç duydukları çiplere erişemediler. Dengan Almanya hükümeti, Intel’in Magdeburg yakınlarında yeni üretim tesisini kurmasına yardım etmek istedi. Ancak şirket çip fabrikasının inşasını ertelemek zorunda kaldı.

Artan energi fiyatları, malzeme maliyetleri dan yüksek enflasyon nedeniyle proje maliyetinin 31.675 milyar dolar çıktığı tahmin ediliyor. Teknoloji devi ise bu sebeple Almanya’dan ek olarak 5.2 milyar dolarlık ek sübvansiyon talep edecek. Alman ekonomi bisnis, CPU devi ile yaptığı görüşmeler hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Ancak Avrupa Birliği’nin çip üretimi konusundaki hedefleri tekrar dile getirildi.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.

By Tobi

Dapatkan akses instan ke berita terkini, ulasan terhangat, penawaran hebat, dan tips berguna.
Peringatan Berita Harus Dibaca hanya mengirimkan berita teknologi terbaru dan paling penting ke kotak masuk Anda.
Anda dapat berhenti berlangganan kapan pun Anda mau dengan mengikuti tautan berhenti berlangganan dari buletin kami. Untuk mempelajari bagaimana kami menangani privasi pengguna, silakan periksa halaman kami
Increase your Online Store's Revenue by 300%