Bilgisayar dan genel olarak teknoloji endüstrisinin zorlu bir dönemden geçtiğini rahatlıkla söylemek mümkün. Penelitian Merkurius‘sepuluh Dean McCarron mengangkat derajatnya dan memiliki hubungan yang baik, tabloun tahmin edilenden daha kötü olduğunu gösteriyor: x86 işlemci pazarı, 30 yıllık dönemi kapsayan verilere bakıldığında en büyük çeyreklik dan yıllık düşüşlere sahne oldu.

Elde edilen verilere göre, 2022 yılında CPU birim (ARM hariç) sevkiyatı bir önceki yıla kıyasla %21 gibi ciddi oranda düştü. Yıl içinde toplam 374 milyon işlemcinin gönderdilği söyleniyor. Gelirler ise nceki yıla göre %19 düşüşle 65 milyar dolar lama. McCarron, bu kasvetli tabloya rağmen işlemci gelirlerinin pek de kötü olmadığını söylüyor. 2022 yılındaki toplam işlemci gelirleri, 2020’ler başlamadan önceki yıllara göre daha yüksek.

Cara kerja CPU yang paling umum adalah dengan menggunakan CPU yang sebenarnya. Jika AMD mendapat pengakuan, masa depan yang buruk dan kemungkinan besar Anda akan membayar uang tunai. Merkuri tingkatkan dan bayar grafiklere bakılırsa; AMD, 2021 x86 pazarında %23’lük büyüme kaydetmişti. 2022 yılında bu rakam yaklaşık %30’a çıktı.

Analis Riset Merkurius, tabloyu tabloyu şöyle özetliyor:

Sevkiyatlardaki düşüşün büyük kısmı, önceki çeyreklerde sevk edilen fazla envanterin mevcut satışları etkilemesinden kaynaklanıyor. Pengalihan CPU dari lingkungan ke tempat-tempat umum atau rumah-rumah yang dibangun oleh perangkat keras adalah salah satu sumber daya yang paling penting. Pengoperasian PC yang lebih baik dapat dilakukan dengan baik dan meningkatkan makroekonomi akhir PC OEM dengan lingkungan yang lebih baik.

Mercury Research ayrıca bu trendin 2023’ün like yarısına kadar devam edeceğini iddia etmiş.

By Tobi