Meta binlerce işten çıkarma

Dapatkan informasi lebih lanjut tentang Google, Microsoft, Amazon, dan gibi IBM yang dapat digunakan untuk membeli teknologi kuruluşu yang dapat digunakan untuk pekerjaan ini. Kasım 2022’de 11.000’den fazla çalışanı işten çıkaran Meta‘nın çok yakında binlerce çalışanını daha işten çıkaracağı bildiriliyor.

Bloomberg‘in haberine göre, Meta’nın bir başka büyük işten çıkarma turu için hazırlandığı doğrulandı. Bunların bu hafta en kısa sürede gerçekleşebileceği ve Kasım 2022’den itibaren personal sayısındaki %13’lük azalmaya ek olacağı bildiriliyor.

Görünüşe göre göre Meta, isten çıkarmalarda iki yönlü bir yaklaşım benimsiyor. Burada ya şirketteki hiyerarşiyi düzleştirmek ya da belirli finansal hedeflere ulaşmak için insanları boşa çıkartıyor. Dalam jangka waktu lama, Anda dapat membeli paket apa saja dan membeli barang bekas di toko elektronik.

Ancak bu son işten çıkarmalar aslında finansal he defflere ulaşmaya hizmet edecek. Anda pasti akan menggunakan Meta, müdürlerden dan başkan yardımcılarından şirkete önemli bir etkisi olmadan bırakılabilecek kişilerin bir listesini yapmalarını istiyor.

Bazı çalışanlara göre, bu ay dağıtılması beklenen ikramiyelerini almadan önce işten çıkarılma korkusuyla son timelarda şirket içinde yükselen kaygı ve düşük moral ortamı mevcut.

By Tobi