Microsoft Edge Adobe Acrobat PDF

Microsoft Edge halihazırda yerleşik bir PDF okuyucusuna sahip ancak Mart 2023 itibarıyla Adobe ile yeni açıklanan bir anlasma mengatakan bahwa Acrobat PDF dapat digunakan untuk apa pun dan geliştirilmiş PDF dapat dilakukan dengan benar.

Sebagai contoh, Windows 10 ve 11 Edge kullanıcılarına daha iyi metin seçimi dan sesli okuma dahil olmak üzere daha fazla PDF özelliği sağlarken genel olarak daha iyi güvenlik ve performans özelliklerinin y sıra mevcut PDF dosyalarına daha doğru renkler ve grafikler ekleyecek.

Sebagai contoh, Microsoft Edge’de PDF’lerin dosya biçimlerine dönüştürülmesi dan tam düzenleme yetenekleri olmak üzere daha da fazla PDF özelliği durumunda bir Adobe Acrobat aboneliği satın alabilecek. Bu, Edge tarayıcısı içinde gerçekleştirilebilecek. Böylece kullanıcıların yükseltmeyi almak için tarayıcıdan ayrılması da gerekmeyecek.

Microsoft, PDF okuyucuyu Mart ayından itibaren BT tarafından yönetilen PC’ler için isteğe bağlı bir seçimle aşamalı olarak ekleyecektir. Bu arada Edge’deki mevcut PDF okuyucunun Mart 2024’te Microsoft yang dapat dilisensikan dan kaldırılacağını da belirtelim.

By Tobi