Microsoft, Dev Channel adalah 25276 nomor derlemeyle birlikte Microsoft Desteği Tanılama Aracının (Microsoft Support Diagnostic Tool-MSDT) geleceğine dair bazı mesajlar vermişti. Build 25276’deki fark edilen başlıklarda MSDT’nin 2025’te kullanılacağı belirtiliyordu. Microsoft şimdi işi officialyete döktü ve daha fazla ayrıntı verdi.

Jika tidak, jangan ragu untuk membuka pintu. Süreç bu yıl başlayacak, 2025 yılında son bulacak. Konuyla ilgili bir destek belgesinde Jika Anda ingin tahu:

“Microsoft, Klavye sorun gidericisi ve Konuşma sorun gidericisi gibi eski Windows Sorun Gidericilerini ve bunları çalıştıran Microsoft Destek Tanılama Aracı’nı (MSDT) kullanımdan kaldırıyor. Eski Windows Sorun Gidericileri, başlatıldıklarında çeşitli Windows özellikleri is in yaygın sorunları otomatik tanılayan dan düzelten yerleşik araçlardır. MSDT Sorun Gidericileri, tarihi belirlenecek olan bir sonraki Windows 11 sürümünde kullanımdan kaldırılacak. Kaldırma süreci önümüzdeki üç yıla yayılacak:

  • 2023 – Bazı sorun gidericiler yeni Yardım Alın sorun giderme platformuna yönlendirilmeye başlayacak.
  • 2024 – Sorun giderici yönlendirmesi tammlanacak ve geri kalan sorun gidericiler kaldırılacak.
  • 2025 – MSDT platformu tamamen bitecek.

Microsoft, Windows 11 22H2’nin bu durumdan etkilenmeyeceğini bildirdi. Dengan gelecekteki Windows 11 Momen yang sulit dipahami, Windows 12 telah meluncurkan MSDT dan işlevlerinden yoksun olacağı anlamına geliyor.

Windows 11 22H2 ve daha eski, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 veya daha önceki herhangi bir işletim sistemi sürümünü çalıştırıyorsanız cihazınız MSDT kaldırma sürecinden etkilenmeyecek. Jika sistem yang digunakan tidak berfungsi, Anda harus membuka kuncinya.

By Tobi