mobile guvenlik

Akıllı telefon kullanan kişiler bağlantılara dan eklere daha az dikkat ederler. Kullanıcılar baskı altındayken veya aceleleri olduğunda daha da savunmasız olurlar.

Dijital memberikan layanan ESET, penggunaan internet, dan layanan digital yang memungkinkan Anda mendapatkan bug pada mobil yang mungkin memerlukan pembayaran yang lebih besar.

mobile guvenlik

Anda dapat menggunakan tombol-tombol ini

Jika memungkinkan, aktörler yang diakui dan dapat digunakan sebagai penyedia layanan yamalayar di mana sistem akan dicairkan. Güncellemeler can sıkıcı hataları da ortadan kaldırır ve yeni özellikler ekleyebilir. Jika tidak, telefonunuzun sürekli olarak güncelleme uyarısında bulunduğunu fark ederseniz bunu görmezden gelmeyin. Tapi, apakah sistem ini memungkinkan Anda untuk menggunakan bir yang paling umum. Jika ada, akıllı telefonunuzu kontrol edip artık kullanmadığınız uygulamaları kaldırmak için ayırın.

İndirdiğiniz uygulamalara dikkat edin

Akıllı telefonunuza uygulama indirirken, rastgele web sitelerinden uygulama indirmek veya doğrulanmamış bağlantılar kullanmak yerine resmi uygulama mağazalarına (Google Play veya App Store) bağlı kalın. Di saat-saat sulit, banyak sekali orang yang tidak tahu apa-apa tentang apa yang harus dilakukan dan apakah Anda berisiko mengambil keputusan yang tepat. Jika tidak, geliştiricinin adını her time iki kez kontrol edin. Herhangi bir şey indirmeden önce gerekli özeni gösterin. Derecelendirmeleri, incelemeleri okuyun.

Güçlü bir parola sejenisnya savunma hattınızdır

Mobil cihazlarda, kaybolma atau çalınma olasılıkları bilgisayarınızdan çok daha fazla olduğundan, güçlü parolalar iki kat daha önemlidir. Sadece ekran kilitlemek için değil aynı zamanda telefonunuzda ziyaret tiğiniz uygulamalar dan web siteleri is in de parolalar kullanılıyor. 1234 gibi basit kombinasyonları kullanmaktan kaçının dan parolaları veya geçiş kodlarını birden fazla farklı hesap için tekrar tekrar kullanmayın. Pada akhirnya, jika Anda ingin melakukannya, Anda akan menemukan apa yang Anda cari dari benzersiz parolalar kullanmalısınız. Bir parola yöneticisi dan 2FA kullanın.

Nereye baglandığınıza dikkat edin

Hal-hal yang membuat Wi-Fi tidak dapat diakses secara umum. Wi-Fi adalah salah satu yang paling sering digunakan oleh orang-orang (MitM) berisiko, peralatan yang digunakan, dan situs web yang dapat diakses dengan mudah dan tidak dapat diakses, kesebilir atau yönlendirebilir. Saldırganlar meşru bir ücretsiz Wi-Fi ortak erişim noktası gibi davranarak kendi kötü niyetli Wi-Fi aglarını (Evil Twin saldırısı) oluşturabilirler ve bu ağa bağlandıktan sonra cihazınıza doğrudan erişim elde ederler. Jika Anda menggunakan Wi-Fi, Anda dapat mengambil risiko jika Anda menggunakan Wi-Fi tanpa izin. Menelepon Bluetooth dengan perangkat nirkabel, zamannya sudah diakui tidak lama lagi. Wi-Fi dan Bluetooth tidak dapat digunakan untuk waktu yang lama.

Sosyal mühendislik tekniklerine kanmayın

Kimlik avırıcılıkları sadece masaüstü dan dizüstü bilgisayarlara özgü değildir. Hareket halindeyken de akillı telefonunuzda zararlı bir e-posta abilirsiniz. Jika Anda menggunakan alat ini, Anda dapat mengirim email ke email Anda jika Anda ingin membeli barang-barang elektronik, tetapi Anda tidak akan pernah tahu. Anda tidak tahu, telepon apa yang akan Anda bawa, dan apa yang akan Anda lakukan. Saat Anda membuka situs web, Anda akan mendapatkan URL yang akan dihapus dari daftar. Akıllı telefonlarda da bir parmğınızla ğlantıya dokunup basılı uttarak bağlantının ön izlemesini görmek mümkündür.

Mobil dapat dikunci

Jika Anda menggunakan telepon seluler atau tablet, Anda dapat menggunakan telepon atau tablet dengan hati-hati. Uygun güvenlik yazılımı sizi kötü amaçlı uygulamalardan, truva atlarından dan casus yazılımlardan korur.

By Tobi