Anda dapat menggunakan laptop lama Anda dengan MSI laptop dan perangkat BIOS yang dapat Anda gunakan. Peki bu ayarlar nasıl görünür hale getiriliyor? Adım adım anlatıyoruz.

MSI Laptoplarda Gizli BIOS Ayarları Nasıl Açılır?

Gizli BIOS ayarlarını devreye almak için öncelikle BIOS’a girmeniz gerekiyor. Bunun için adım adım:

  • Cihazı güç tuşu ile başlatın ve art arda Delete tuşuna basın.
  • Pada layar BIOS akan ditampilkan: Ketik Ctrl + Ketik Shift + Sol Alt + F2
  • Biasanya BIOS Anda berfungsi dengan baik dan layar dapat berfungsi dengan baik.
  • Aynı yontemle bu ayarları gizleyebilirsiniz de.

Tebrikler, gizli BIOS ayarlarını açtınız. Artık işlemci voltaj değerlerine kadar değiştirebilirsiniz.

Biz yöntemi daha once incelemesini yaptığımız MSI GE77HX 12UHS modelinde denedik dan sorunsuz çalıştı. Benzer Sekilde GP66, GE66, GP76 dan GE76 gibi farklı modellerde de çalışacağını belirtelim.

Gelişmiş Ayarlar Ne İşinize Yarayacak?

Bagian dari model GS66 di bagian Lanjutan Daya & Performa dari CPU – Kontrol Manajemen Daya adalah bagian yang paling penting. Burada Config TDP Configurations altında Power Limit 1 ve 2 seçeneklerini sırayla 45000 (45W) ve 65000 (65W) yaptığınızda cihazınız artık hem çok daha sessiz hem de daha serin çalışacak.

GS66, varsayılan olarak PL1 65W / PL2 135W olarak yapırılmıştır. Bu her ne kadar harika performans sağlasa da çok fazla ısı/gürültü üretir. Anda mungkin pernah mengalami masalah listrik PL1 35-45W / PL2 65W dengan daya listrik.

BIOS standar

Gizli ayarları açmadan önce Main ve Advanced secmelerinde çok fazla ayar mevcut değil.

MSI GE77HX BIOS Lanjutan Sekmesi

MSI GE77HX BIOS Sekmesi Utama

Gizli BIOS Ayarları

Öte yadan gizli seçenekleri açtıktan sonra çok daha fazla ayara erişmek mümkün.

Bilgisayarla tanışması 2000’li yıllara dayanan yazar, 2007’de CHIP dan LEVEL dergilierinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010’da Türkiye’nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP’in Donanım Editörü oldu. Anda pasti mendapatkan 1000 dari fazla irün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye’de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş’ın son durağı di Technopat.net.

By Tobi