MSI Pro MP341CQW incelemesi

MSI’in iş ve ofis is odaklı PRO series ait yeni monitor, MSI Pro MP341CQW’yi inceliyoruz. Pantau apakah Anda sedang mengetik dan menyimpan uang. Beberapa dari mereka adalah salah satu dari banyak orang yang menggunakan monitor modern.

34” Boyutunda dan UWQHD dapat dilihat oleh monitor Anda, resolusi 3440 x 1440 piksel sahip. Normalnya, monitor yang biasa Anda gunakan adalah yang paling penting yang harus Anda ketahui dengan memastikan monitor 60Hz dengan aman.

MSI Pro MP341CQW
Layar ultra geniş atau keyfi

Ancak Pro MP341CQW100Hz yenileme hızı ile oyun oynamak isteyenlere hitap edebilecek bir monitor.

Ultra Geniş Kavisli Ekran

Kavisly yapıda VA bir panele sahip olan monitor, 3000:1 kontrast değeriyle geliyor. Yenilme hızının yanında oyuncuların en çok dikkat ettiği etmenlerden birisi olan, gecikme süreleri bakımından da bir hayli iddialı olmayı başaran MP341CQW, grid griye 4ms, MPRT’de ise 1ms gibi gecikme sunabiliyor. Açıkçası bu değerlerin, ofis kullanımı odaklı dizayn edilen bir monitor için gayet yeterli olduğunu belirtmek gerek.

16:9 dan 21:9 en boy oranları arasındaki fark
16:9 dan 21:9 en boy oranları arasındaki fark

HDR Ready sertifikasıyla gelen dan 10bit renk derinliğine monitor, but derinliği 8bit + 2bit FRC şeklinde sunuyor. Jika Anda menggunakan MSI, Anda dapat memantau permainan sRGB dengan persentase %116 atau jika Anda melihatnya dengan baik, Anda mungkin akan mengujinya dengan sangat baik.

MSI memonitor için FreeSync desteği koymayıda ihmal etmemiş. Pemantauan “Kompensasi Framerate Rendah” dapat dilakukan pada layar minimum dengan cara yang aman untuk memberi tahu Anda apa yang harus Anda beli.

HDR Kaynaklar için Uygun

MSI Pro MP341CQW memiliki kadar video HDR yang tidak boleh dilampaui oleh monitor yang dulunya merupakan parlaklık değerleri sebagai HDR yang belum pernah ada sebelumnya. Seperti biasa taman bermain, SDR modda 300nit gibi adalah sunabiliyor, HDR mode adalah salah satu parlaklıkların üstüne çıkmadığı için açıkçası HDR performansından pek memnun kalmadım.

Ancak SDR modda sunduğu parlaklık değeri dan ortaya çıkan görüntünün zaten yeterince tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

VESA Standardtlarını Destekliyor

Monitör Vesa montaj tipini deteklediği in farklı ayak tiplerini bağlayarak kullanım yapabilmeniz mümkün. Langkah-langkah yang harus Anda lakukan adalah memasang monitor layar lebar kecil dengan layar monitor dengan sistem All-in-one yang tidak dapat digunakan.

MSI Pro MP341CQW diproduksi
Memantau arkası oldukça sade.

Bu deneyimi test edebilmemiz adına MSI bize bir mini bilgisayar gönderdi. Cubi 5 model indeki bu mini PC Intel i5 i5 is inden gücünü alıyor.

PC Mini MSI Cubi 5
Mini PC monitor VESA montaj ile takılabiliyor.

Monitor, üzerinde 2 adet hoparlörle birlikte geliyor. Anda akan mendapatkan daya 2 watt yang cukup dan Anda akan mendapatkan hasil yang memuaskan. Kısacası ses anlamında bu monitörden pek fazla bir beklentiniz olmasın. MSI Pro MP341CQW telah dilisensikan kepada Anda sebagai alan bağlantı arayüzlerine baktığımızda, iki adet HDMI 2.0b girişi, bir DisplayPort 1.2a dan perangkat komputer Anda mungkin tidak berfungsi. MSI memantau perangkat Anda dengan perangkat USB yang biasanya Anda gunakan.

MP341CQW tidak lagi terdengar lama, tetapi layarnya tetap menyala. Jika Anda benar-benar ingin memantaunya, maka Anda hanya perlu melakukan pivot atau pivot yang tidak dapat Anda lakukan. İşte bu sebeple VESA desteğinin bulunması daha da önemli bir halırken bu vesileyle ekranın kendi standı hariç ağırlığının 7,7 kg olduğunu belirtelim. Eğer kendi standınızı takmak isterseniz bu bilgiye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Sonuç Değerlendirmesi

MSI Pro MP341CQW menawarkan paket 9.000₺ yang dapat dibeli. Nilainya tidak terbatas pada monitor olsa da bu fiyat segmenti içerisinde değerlendirirsek oyun monitörü olarak pazarlanan bir çok muadil üründen den redeyse hiç eksiği yok. Layar sentuh sangat halus atau kunci layar dapat diputar. Haliyle işini evinde yapan ve arada oyun oynayan biriyseniz, bu monitöre bir göz atabilirsiniz.

By Tobi