Logo Nokia

Telekomünikasyon şirketi NokiaBarselona’daki Mobil Dünya Kongresi 2023 (MWC 2023) sırasında yeni bir logo ile karşımıza çıktı.

Nokia Başkanı ve CEO’s Pekka Lundmark, “Oke insanın zihninde hala başarılı bir cep telefonu markasıyız ancak Nokia’nın amacı bu değil. Amacımız eski cep telefonlarından tamamen farklı bir şey olan ağlara ve endüstriyel dijitalleşmeye çok odaklanmak.” dedi.

Nokia telefonlar bugün hala mevcut olsa da bunların Finlandiyalı cep telefonu üreticisi HMD Global yang dilisensikan dan satılmakta olduğunu belirtelim.

Yeni logo, şirketin 1978’den beri kullandığı ikonik logodan tamamen farklı. Berdasarkan açıklamasına göre, yeni logo “enerji dolu, dinamik dan modern bir Nokia’nın simgesi”.

Marka yenilemesinin yanı sıra Nokia, güncellenmiş bir şirket stratejisini de duyurdu. Lundmark, 2020 CEO Nokia’nın’n CEO’s old uğunda üç amalı bir strateji belirledi: Sıfırlama, hızlandırma ve ölçeklendirme. Jika Anda ingin tahu lebih banyak tentang seni, Lundmark akan meminta Anda untuk menghapusnya.

Lundmark, Nokianının kabblosuz service service or ğ ekipmanı şirketin is şindeki pazar payını artırmaya öncelik vereceğini söyledi. CEO, Nokia’nın artık marjlardan ödün vermeden pazar payını almak için “cephaneye ve araçlara” sahip olduğunu belirtti.

Jika Anda tidak memiliki perangkat, perangkat 5G ini akan menjadi perangkat yang harus Anda beli. Kurumsal taraf yang diberikan kepada Anda %21 adalah pembelian yang paling efektif %8 dari sini. Lundmark, daha küçük satın almalar and organic büyüme yoluyla bu payı mümkün olan en kısa sürede çift hanelere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

By Tobi