Ray Tracing

Jika Anda menggunakan teknologi Ray Tracing (Ray Tracing) di NVIDIA, sejenisnya yang akan diluncurkan pada Turing 2018 GPU mimarili atau yang mungkin akan menggunakan teknologi ini. Teknolojisi RTX, şirketin resmi rakamlarına bakılırsa şu and 400 uygulama ve oyuna ulaştı.

Son olarak 3 Şubat 2023 tarihinde güncellenen tabloya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Teknolojisi RTX şimdiye kadar 398 oyun ve uygulamada kullanıldı, bu rakam artmaya devam ediyor.

Saya tidak tahu apa-apa tentang teknologi dan PC atau PC yang dapat diakses oleh publik. RTX destekli oyunların sayısı çok azdı. Sebagian besar, Anda tidak dapat menggunakan FPS dengan alasan yang jelas.

Seri RTX 3000 dan RTX 4000 mungkin tidak sama. RT çekirdekleri her nesilde gelişti. Ayrıca DLSS teknolojisi çok büyük ilerlemeler katetti. NVIDIA, yeni AAA oyunların ilk günden itibaren ışın izleme and DLSS’ye sahip olmasını sağlamak için önde gelen şirketlerle ortaklık kurdu.

Nitekim technoloji oyun dünyasında kabul gördü, gelişmeye de devam ediyor. AMD de grafik mimarileriyle çağa ayak uydurarak ışın izleme çekirdeklerini kullanmaya başladı. Son olarak Intel’in ilk harici GPU serisi Arc Alchemist’i ışın izleme desteğiyle piyasaya sürdüğünü belirtelim.

By Tobi