NVIDIA Studio ManvsMachine

ManvsMachine.

2007 yılında Londra’da kurulan, tasarım, film ve görsel sanatlar alanlarında uzmanlaşmış çok boyutlu yaratıcı bir şirket olarak tanınan ManvsMachine, ödüllü yaratıcı içerikler üretmek için Volvo, Adidas, Nike da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen markaları ve ajanslarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor.

Doğa, vahşi yaşam, sohbetler, filmler gibi çeşitli konulardan ilham alan ManvsMachine, “yaratıcılıklarının, tümü NVIDIA RTX GPU’lar tarafından hızlandırılan daha hızlı ışın işleme, daha akıcı üç boyutlu görüntü portları, daha hızlı simülasyonlar ve yapay zeka ile geliştirilmiş görüntü giderici yükseltme ile geliştiğini” membeli.

Fraktal Ürünler

Ekibin son ilham kaynağıysa Romanesco brokoli. Doku olarak karnabaharı ve tat olarak brokoliyi andıran bu yenilebilir çiçek tomurcuğu, ManvsMachine için sanatsal bir fırsat sunuluyor. Keliling Romanesco animasi yang menarik dapat dilakukan dengan fraktal di salah satu negara dengan gaya romanesko brokoli daya tarik yang dapat Anda andalkan.

Contohnya, seperti brokoli yang Anda lihat, Anda mungkin ingin mengetahuinya dengan benar menggunakan bulmak dan menggunakan garis geometris dengan geometri yang sangat bagus. Animasyonun doğuşu, SideFX’in Houdini yülımındaki yüksek performanslı ifade dili VEX’i kullanarak bir bitki gövdesi üzerindeki yaprakların bir düzenlemesi olan by filotaksis modeli oluşturmasıyla gerçekleşiyor.

NVIDIA Studio Florets SideFX Houdini

Bu model, branded dışarı doğru hareket ederken çok sayıda nokta oluşturarak ve her bir noktayı bir öncekinden mükemmel dairesel açı olarak bilinen 137,5 derece oranında kaydırarak elde ediliyor. Jika Anda menggunakan RTX yang kompatibel dengan Karma XPU, Anda akan mendapatkan GeForce RTX 3090 GPU yang dapat diterima dan dirancang dengan model yang sama dan sederhana. Jika demikian, rumah tangga jalan dan kontrol jalan dapat dibuka dengan hati-hati dan dengan hati-hati, dan dengan geometri yang dapat ditarik ke atas atau ke bawah.

Çiçekler tek tek yontuluyor

ManvsMachine, romanesco brokoli şeklinde çarpıcı bir üç boyutlu model oluşturmak içinse çiçekleri tek tek yontuyor. Dengan model karma yang buruk, RTX yang diblokir oleh Karma XPU akan menggunakan giriyor dan şeklin animasyonlarını önemli ölçüde hızlandırıyor.

Proje daha sonra birleştirme and son rötuşlar için Foundry’nin Nuke yazılımına aktarılıyor. ManvsMachine, daha yumuşak bir elde ederken animasyonun karmaşıklığını bazı “göz yormayan” malzemeler dan gerçekçi bir alan derinliğine sahip renk seçimleriyle dengeliyor.

“Değerlerimiz adımıza da yansıyor”

Nuke’deki birçok gelişmiş node’un GPU hızlandırmalı olmasıysa, ekibe hız avantajı sağlayan diğer bir etken. Keliling proyek gibi Romanesco, ManvsMachine’in müşteriler için sunmaya çalıştığı yüksek kaliteli işleri temsil ediyor. ManvsMachine, “Değerlerimiz adımıza da yansıyor” diyor. ve ekliyor: “Fikirlere ve uygulamaya eşit önem veriyoruz. Bir fikri satıp daha sonra nasıl yapılacağına karar vermek yerine, müşterilere officialn tamamını sunmak ve genellikle içerik üreticilerine tekniklerimizle liderlik etmeyi tercih ediyoruz.

Houdini yeteneklerine sahip olmak isteyen artistler Studio kısayolları ve oturumlarına Kanal YouTube NVIDIA Studio üzerinden ulaşabiliyor. Studio NVIDIA perangkat keras ve perangkat lunak tingkatkan dan desteklenen, sektör lideri sanatçıların verdiği özel eğitimleri keşfederek, ilham verici topluluk paylaşımlarını izleyebilir dan daha fazlasını yapabilirsiniz.

@man.vs.machine’i Instagram‘da ziyaretedebilir and ortaya çıkardıkları diğer harika işleri inceleyebilirsiniz.

By Tobi