Qualcomm Snapdragon X75 5G

Qualcommdalam modem yeni Snapdragon X75 ile MWC 2023 etkinliğine hazırlanıyor. Qualcomm, modem-RF çipinde daha yüksek yükleme ve indirme bağlantılarının yanı sıra zor noktalarda daha iyi bağlantı performansı zekayı kullanıyor.

Qualcomm Snapdragon X75 5G Modem-RF Özellikleri

Qualcomm Snapdragon X75 5G, 5G technolojisinin sonraki aşamaları için standartları belirleyen 3GPP’nin 17.ve 18.sürümleri için donatılmış. Özellikle Sürüm 18, 5G’yi bağlantılı arabalar dan şehirler gibi daha fazla uygulamada göreceğimiz 5G Advanced adlı bir aşamanın başlangıcını işaret ediyor.

Qualcomm, mmWave kecil dan 6GHz altı 5G alıcı-verici ile X75 ile yerden tasarruf sağlayan düzenleme yaptı. Yeni mimari yüzde 25 daha az devre kartı alanı kaplıyor ve yüzde 20’ye kadar daha az güç kullanıyor. X75 ayrıca, ayrı ayrı kullanıldıklarından çok daha hızlı veri göndermek and almak için frekansları birleştiren bir ile ile geliyor. Jika tidak, pilih 6GHz altı toplamayı dan 10 taşıyıcılı mmWave toplamayı destekliyor. Jika Anda menggunakan X75, 5G Anda akan menggunakan MIMO (menyambungkan kabel) ke desktop dan FDD (Frequency Division Duplex) untuk menghasilkan sinyal.

Jika Anda membeli paket yang diinginkan, jika Anda mengirimnya ke taman atau kereta bawah tanah, gunakan kabel sinyal untuk mengirim sinyal ke ponsel Anda jika Anda ingin memasang kabel di halaman rumah Anda sendiri.

Qualcomm, modem X75 şu and test aşamasında olduğunu ve 2023’ün ikinci yarısında cihazlarda görmeye başlayacağımızı söylüyor.

By Tobi