AMD Radeon 22.3.2

Dunia PC, Radeon sürücülerinde işletim sistemi kurulumunu bozabilecek bir hatayı kapsayan makale yayınladı. AMD kullanıcıları bir süredir bahsi geçen sorun hakkında bildirimlerde bulunuyor. Şirketten bu zamana kadar ses çıkmamıştı lakin şimdi hataların varlığı resmi olarak doğrulandı.

PCWorld editor Brad Chacos, AMD sürücülerini kurarken “Fabrika Ayarlarına Dön” seçeneğini kullandığında çeşitli sorunlar yaşadı. Chacos sonrasında AMD iletişime geçti. Şirket bunun son derece nadir görülen bir sorun olduğunu kabul ediyor. Ancak yine de kullanıcıların AMD sürücülerini kurarken “fabrika ayarları” seçeneğini kullanmaktan kaçınmaları gerektiğini söylüyor:

AMD Software: Adrenalin Edition yüklenmesi sırasında bir PC güncellemesi meydana gelirse çok az sayıda örnekte ortaya çıkabilecek bir sorun keşfettik ve aktif olarak araştırma yapıyoruz. Jika Anda ingin, setelah menggunakan sistem güncellemelerinin, veya duraklatıldığından dan AMD sürücü kurulum işlemi sırasında “Fabrika Ayarlarına Dön” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olmalaririzn. Sorunları mümkün olan en kısa sürede çözmeye kararlıyız. AMD Software: Adrenalin Edition ile ilgili sorun yaşadığınızda Bug Report Tool aracılığıyla her şeyi bize bildirmenizi istiyoruz.

Fabrika ayarları seçeneği by yana, eş timelı olarak sistemi güncellememek de aynı derecede önemli. İşletim sistemi kurulumları genellikle sürücü güncellemeleriyle başlar. Untuk waktu yang lama, Anda harus membuka kuncinya setelah işlemlerin bittiğinden emin olmakta fayda var.

Jika Anda dapat meningkatkannya, Anda dapat menggunakan kartu dasar Windows yang tidak dapat Anda gunakan untuk membuka kunci sistem Anda. Belirttiğimiz gibi, bu çok nadir yaşanan bir sorun.

By Tobi