topi merah

Red Hat, radyo erişim ağlarının (RAN) hibrit dan çoklu bulut üzerinde sektör standardı sunucuları kullanarak hizmete alınabilmesi için NVIDIA ile iş birliği yaptığını duyurdu. Dünyanın öncü kurumsal Kubernetes platformu Red Hat OpenShift, özel veri merkezlerinden çoklu genel bulutlara ve ağlardaki sınır alanlara kadar pek çok yerde yazılım tanımlı 5G sanal radyo erişim ağı (vRAN) ve kurumsal yapay zeka uygulamaları için NVIDIA’nın birleşik hızlandırıcılarını ve NVIDIA Aerial™ yazılım geliştirme kitini (SDK) detekliyor. Bu sayede kullanıcılar erişebildikleri şekillendirilebilir bir altyapı sayesinde sınır bilişim, özel 5G, yapay zeka (AI) ve daha fazlası için yoğun bilişim kaynağına ihtiyaç duyan uygulamaların veri taleplerini daha fazla esneklik ve birlikte çalışma, risk azaltma ve daha hızlı yatırım getirisi gibi imkanlarla daha iyi karşılamalarını sağlıyor.

Şekillendirilebilir bir altyapı, şirketlerin sadece belirli için kullanılabilen, alan kapplayan donanım dan özel yazılım ihtiyacını ortadan kaldırarak mevcut kaynaklarını ve BT ortamlarını iyileştirmesine yardımcı oluyor. NVIDIA’nın GPU’ları, DPU’ları ve NVIDIA Ampere GPU ile NVIDIA BlueField-2’y tech and yüksek performanslı bir araya getiren birleştirilmiş hızlandırıcıları bilişim, depolama and ağ kaynaklarını irbirinden ayırarak geleneksel CPU’ların üzerindeki yükü. Jika memungkinkan, Anda dapat membeli paket yang sudah jadi dan membeli paket mana yang akan Anda gunakan.

Red Hat’in NVIDIA’nın birleşik hızlandırıcılarını ve NVIDIA Aerial™ yazılım geliştirme kitini desteklemesiyle kullanıcılar aşağıdaki faydalara sahip olabiliyor:

  • Ölçeklendirilmiş RAN dan yapay zekanın hizmete alınması dan yönetilmesiyle bağlantılı genel sistem maliyetlerinin azalmasıyla daha düşük toplam sahip olma maliyeti,
  • Birden fazla kullanıcı dan hizmet olarak RAN ​​imkanlarının önünü açan hibrit dan çoklu bulutta ağ hizmete alımlarını daha hızlı yapabilme kabiliyeti,
  • Sadece belirli bir iş için ullanılabilen donanım ihtiyacını ortadan kaldıran ve Red Hat Enterprise Linux ile bir araya geldiğinde düşük bekleme süresi ve iyileştirilmiş tutarlılık sağlayan şekillendirilebilir altyapı,
  • Sınır bilişim alanında bulunan tüm cihazların yapay zeka imkanlarının ve uygulamaların kapsamını artıran milyarlarca cihazla bağlantı imkanı,
  • Anda dapat menggunakan perangkat seluler dan perangkat tambahan (ML) yang memungkinkan Anda untuk mengakses perangkat seluler (MEC), kendaraan roda gigi, perangkat akhir, dan perangkat nirkabel yang terhubung.

Saat Anda mulai bekerja, Anda dapat memasangnya, dan Anda dapat menggunakannya dengan menggunakan NVIDIA Aerial, yang dapat Anda gunakan untuk membeli halaman rumah. Red Hat OpenShift dan Red Hat Enterprise Linux bekerja dengan Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes dan Red Hat Advanced Cluster Security dalam kinerja dan kinerja yang baik dengan cara yang benar-benar aman dan nyaman. Bu da hizmet sağlayıclarının bilişim kaynaklarını yoğun bir şekilde kullanan uygulamaların veri ihtiyaçlarını güvenlik kabiliyetlerinden dan yönetimden ödün vermeden daha iyi karşılayabilecekleri bir konumda yer almasını sağlıyor.

Jika Anda ingin menggunakan Mavenir, Anda dapat memilih 5G’de Yapay Zeka (AI-on-5G) Red Hat dan teknologi NVIDIA untuk mendukungnya. Jika Anda memiliki paket yang lebih besar, analitik perangkat lunak ini akan memungkinkan Anda untuk membuka layar untuk 5G dengan yönetiminin dan mengoperasikan perangkat lunak Anda dan menggunakan perangkat lunak yang tidak diinginkan untuk waktu yang lama.

Red Hat’in NVIDIA ile en yeni çalışmasına dair daha fazla bilgi, bu çözüme yönelik teknik detayların yer alığı blog içeriğinde veya Red Hat’in MWC Barcelona’daki standında (#2F30) yer alıyor.

Red Hat Telekom, Medya, Eğlence ve Sınır Bilişim Ekosistem Başkan Yardımcısı Honoré LaBourdette, konuyla ilgili şunları söylüyor: “AI/ML’den sınır bilişim ve gelişmiş yazılım tanımlı mimariye kadar gelişmekte olan pek çok teknoloji, 5G’nin devam eden gelişimine güç veriyor. Bunun sonucunda modern ağlar bugünün koşullarında öncü olan yetenekler sunmak ve bu sırada gelecekteki başarılar için şirketlerin dönüşümünü hızlandırmak için çevik ve birlikte çalışabilen bir ihtiyaç duyuyor. Red Hat OpenShift menggunakan GPU NVIDIA dan NVIDIA Aerial™ yang dirancang dengan baik untuk perangkat desktop 5G agar dapat diblokir dan diblokir untuk digunakan sebagai perangkat tambahan. Saya tidak tahu apakah saya akan melakukan hal yang sama jika saya tidak tahu apa-apa tentang hal itu dan saya tidak tahu apa-apa tentang hal itu.”

NVIDIA Telekomünikasyon Kıdemli Basis Yardımcısı Ronnie Vashita adalah “5G ve sınır bilişimin artan bilişim ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet sağlayıcılarının bulut yerlisi bir altyapı benimsemesi çok kritik. NVIDIA memberikan dukungan kepada Red Hat OpenShift untuk memberikan kinerja yang baik, şirketlerin mevcut dan ilerleyen dönemlerde oluşabilecek ihtiyaçların üstesinden gelmek için tasarlanmış en uygun çözüm ile 5G RAN dan AI uygulamay olymasnı.

Mavenir Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden ve Stratejiden Sorumlu Yönetici Bejoy Pankajakshan da sözlerini şu şekilde aktarıyor: “Mavenir ağların geleceğini oluşturuyor ve gelişmiş teknolojiye öncülük ediyor. 5G’de Yapay Zeka çözümümüzü oluşturmak için Red Hat’in Kubernetes’ten güç alan açık kaynak teknolojisiyle NVIDIA GPU’larını kullandığımız entegre bulut yerlisi Açık vRAN çözümümüz, farklı sektörlerdeki şirketlere net veri işleme, analitik ve sorunsuz, uygun maliyetli yönetim ve kolaylaştırılmış operasyon imkanları , ya nesil, güvenli özel 5G ağı için birleştirilmiş görünüm imkanları sunacak.”

By Tobi