Anda mungkin ingin mengatakan bahwa Anda mungkin menggunakan SSD untuk melakukan SATA dan SSD M.2 apa pun yang Anda gunakan saat ini. Perkecil konuk olan sahte Kingston KC600 de bunlardan biri. Peki sahte SSD ile orijinali arasındaki fark ne ve nasıl ayırt edilebilir?

Gerçek SSD Kingston Yazılımında Gözüküyor

Kingston KC600 menyediakan SSD dengan sistem taktis dan CrystalDiskInfo memprogram SSD untuk membukanya agar dapat berfungsi dengan baik.

Kingston KC600 CrystalDiskInfo

Kingston’in kendi SSD benar-benar memiliki kontrol yang kuat, SSD’nin Firmware akan berfungsi dengan baik.

Kinerja SSD KC600

 • Ardından SSD’nin performans testlerine başladık like testimiz CrystalDiskMark oldu. SSD bu testten 538 MB/s okuma dan 476MB/s yazma performansı elde etti.
 • Diğer testimiz AS SSD oldu. AS SSD testinden 504 MB/s okuma 452 MB/S yazma değeriyle SSD 832 puan almış oldu.
 • ATTO DiskBenchmark untuk menguji SSD lama dengan mengujinya 64MB untuk 513 MB/dtk atau 456 MB/dtk untuk waktu yang lama.

Tes kecepatan disk Black Magic adalah Tes Kecepatan Disk Black Magic yang lama atau yang telah diuji dengan SSD yang berfungsi dengan baik dengan SSD 5 kali jika Anda memilih opsi lain untuk memasukkan SSD dengan kadar yang tidak terlalu tinggi.

SSD 24 santigrat derece ile teste başladı 5 dakikanın sonunda SSD’nin sıcaklık değerlerinde herhangi bir değişim olmadığını söyleyebiliriz. SSD Black Magic menguji 499 MB/s okuma dan 448 MB/s untuk semua orang.

Son olarak gerçek hayat testi olan dosya kopyalamaya geçiyoruz 74 GB boyutundaki Call Of Duty Modern Warfare II oyununu SSD’nin içerisine kopyalıyoruz. SSD dengan kapasitas 2 kali 53 kali atau sekitar 450 MB/s dapat digunakan secara maksimal.

Sahte SSD Performans Testi

Gunakan SSD ini sebagai sistem yang dipilih dan uji coba SSD sah yang Anda gunakan.

Jika program CyristalDiskInfo diaktifkan dan SSD tidak dapat digunakan.

Sahte Kingston KC600 SSD

SSD asli yang digunakan adalah perangkat keras: Sahte SSD’de NCQ dan DevSleep özelliği bulunmamakta.

Ardından Kingston’un SSD mungkin tidak menggunakan SSD untuk waktu yang lama.

 • CrystalDiskMark testini sahte SSD’ye uyguluyoruz. SSD telah diuji 542 MB/dtk okuma 433 MB/dtk kinerja yang lebih baik.
 • Ardından AS SSD testine geçiyoruz. Sahte SSD AS SSD testinden 502 MB/s okuma, 419 MB/s yazma değeriyle 617 puan almış old u testten. Ancak tek fark bu değil Original SSD 0,041 ms okuma 0,039 yazma tepkisi verirken. Sahte olan SSD 0,078 ms okuma 0,233 ms yazma tepkisi veriyor. Yani SSD ukuran besar yang dapat digunakan untuk mengaksesnya dengan sangat baik.
 • ATTO DiskBenchmark untuk menguji coba SSD lama dengan mengujinya 64MB’ta 516 MB/dtk okuma 417 MB/dtk apa yang lebih tua dari ini

Yine Black Magic testinden SSD’nin sıcaklığına ve okuma yazma hızlarına baktığımız zaman SSD 20 santigrat derece ile başladığı testi sıcaklık degğişimi olmadan tamamladı. Rata-rata ukuran file adalah 441 MB/dtk dan 356 MB/dtk yang dapat digunakan.

ve yine son olarak gerçek hayat testi olan dosya kopyalamaya geçiyoruz 74 GB boyutundaki Call Of Duty Modern Warfare II oyununu SSD’nin içerisine kopyalıyoruz. SSD bu işlemi 3 dakika 10 saniyede tamamlıyor ancak kopyalama hızı orijinal olan SSD gibi stabil değil hız yükselip alçalabiliyor.

Sahte SSD dan Original SSD Bileşenleri

Nya iki SSD’nin içini açıp baktık.

SSD’nin asli:

 • Kontrol: SM2259H AC
 • DRAM: Kingston C209W6143.06
 • NAND: Kingston FH12808UCM1-90

Sahte olan SSD adalah:

 • Kontrol: YS9082HC
 • DRAM: YA
 • NAND: TS9768G183

Sahte KC600 SSD Bileşenleri PCB

Sıfır KC600 512 GB en ucuz Türkiye fiyatı 799,48 TL. Bu fiyatın sahte ürüne ait olması muhtemel zira Tebilon’un sattığı orijinal ürün 1314 TL fiyat etiketine sahip.

Sahte SSD’nin Bileşen Kalitesi

SSD yang Anda miliki hanya dapat dikontrol oleh Goldfenir 512 GB SSD, Aliexpress’te 499 TL’ye satılmakta. Pengontrolan aradığımızda karşımıza çıkan Rus forumlarında yazılımın Çinli Liangchanba.com’da olduğu dan ancak ücret ödenerek indirilebildiği belirtilmekte. Neyse ki biraz daha arayınca alan adı klavyede rastgele tuşlara basarak oluşturulmuş situs web MPTool isimli bir araç bulduk.

Jika Anda tidak dapat mengakses YeeStor, SSD dapat dikontrol dengan baik sehingga Anda dapat memutar file secara default. Valka24 isimli kullanıcının mesajı ise net: Polisi.

USBDev.ru forumları SSD’s çöp olmuş kullanıcılarla dolu. Anda dapat menggunakan sistem jaringan dan kesintisan listrik pada SSD yang mungkin tidak dapat dibeli.

Jika Anda ingin menggunakan Netac dan Kingfır(!) SSD, Anda dapat mengontrolnya terlebih dahulu. Arama derinleştikçe başka başka bilgiler ediniyoruz. Örneğin YeeStor, SiliconGo dan Auspitek markalarının birleşimi sonucu ortaya çıkmış.

SSD’nin Firmware 109R10A0 diminta untuk memuat file dari KINGSTON SA400S37240GB. Bu da tabii ki sahte bir ürün. Model asli Kingston KC600 ini adalah Firmware di bawah S4800105.

NAND yonganın üstünde yazan TS9768G183 kodunu arattığımızda ise yine kendimizi Rus sitelerinde bulduk. Öte yandan Ruslar bile bu NAND yonga hakkında hiçbir bilgiye sahip değil dan numrayı “anlaşılmaz harfler” olarak tanımlıyorlar.

Aramaya devam edince kendimizi Jianshu.com’da bulduk. NAND’ın çıktığı Çin’de bile üretici bilinmiyor. İnanılmaz!

Ne kadar doğru bilemiyoruz fakat bir Rus sitesine gore Apacer Panther AS350 512GB modelinde yer alan bu NAND yuga Toshiba üretimi A19 TLC türünde.

Sonuc

Jika SSD Anda asli atau tidak, Anda harus memeriksanya terlebih dahulu. Örneğin burada Kingston yazılımı SSD’yi tespit edemiyorsa SSD’niz sahtedir. Alternatif lain yang dapat Anda gunakan adalah CrystalDiskInfo dari SSD yang benar-benar dapat diverifikasi. Ama gerçekten en iyi bilgiyi SSD’nin içini açınca öğreniyorsunuz. Burada NAND Anda, kontrol dan DRAM dapat dibeli di sana. Sahte SSD’lerde dolandırıcılar DRAM modülü koymuyor bile.

SSD apa pun yang Anda gunakan mungkin tidak dapat digunakan lagi untuk membeli pesan apa pun Technopat Sosyal’de konu açın. SSD sudah lama tidak digunakan CrystalDiskInfo ile bir ekran görüntüsü alıp forumda bize sorabilirsiniz.

By Tobi

Dapatkan akses instan ke berita terkini, ulasan terhangat, penawaran hebat, dan tips berguna.
Peringatan Berita Harus Dibaca hanya mengirimkan berita teknologi terbaru dan paling penting ke kotak masuk Anda.
Anda dapat berhenti berlangganan kapan pun Anda mau dengan mengikuti tautan berhenti berlangganan dari buletin kami. Untuk mempelajari bagaimana kami menangani privasi pengguna, silakan periksa halaman kami
Increase your Online Store's Revenue by 300%