Samsung’tan gelen son yorumlara gore, SSD mungkin tidak berfungsi hakkında yakında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Teknoloji devi, Computer Base‘e yaptığı açıklamada şunları soyledi:

Samsung, yeni NVMe M.2 SSD 990 PRO da the side of olmak üzere SSD’lerinin arkasında duruyor. Bu sorunla ilgili raporların farkındayız ve kullanıcı yapılandırmaları değişiklik gösterdiğinden şu and konuyu araştırıyoruz.

Bir Moderator Samsung Community adalah konuyla ilgili ek bilgiler sundu. DavidB, dukungan teknis dukungan SSD dari perangkat keras dan “Samsung’un and Samsung SSD 990 PRO’nun SMART Percentage Used (Samsung Magician) ve Health Status (Crystal Disk Info) ile ilgili sorunlarını incelediğini” belirtti.

Dengan perangkat keras, 990 Pro SSD’lerde SSD sağlığınının çok hızlı şekilde düştüğünü bildirmişti. Örneğin Neil Schofield, yalnızca 2 TB veri yazıldıktan sonra 990 Pro sağlığının %64’e düştüğünü bildirdi. Jika Anda menggunakan komputer, Anda akan mendapatkan 980 Pro sağlığının %12’sini kaybettiğini iddia etti.

Editor baru Robbie Khan. Sürücü sağlığı kısa süre sonra %98’e geriledi ki bu dönemde 2 TB’lık veri bile yazılmadı. Üstelik sürücü sağlığı kısa time içinde %95’e düştü. Samsung Memory iletişime iletişime geçen kullanıcı, “bu düşüşün old uğu uğu” şeklinde by yanıt alı.

Sorunu Reddit ve overclock.net‘e taşıyan Khan, farklı kişilerin de benzer sorunlar yaşadığını anladı. Sürücü sağlığı %94’e duştü dan ürün warranty (Samsung/Hanaro) gitti. Süreç hakkında bilgi almak için yetkili servise by e-posta gönderildi. Gelen yanıtta ise “hiçbir kusur bulunmadığı, aynı ürünün tekrar gönderildiği” yazıyordu:

Teknolojik cihazlarla yakından ilgilenen kullanıcı aslında istenen tüm ayrıntıları dan ekran görüntülerini canıt olarak sunmuştu. Hanaro’dan gelen e-posta’da sürücünün fabrika varsayılanlarına sıfırlandığı yazıyor. Yani sürücü yalnızca yeniden biçimlendirilmiş dan tekrar gönderilmiş. Samsung’un yetkili servisi Hanarosonrasında SSD’yi yenisiyle değiştirmeyi teklif etti.

By Tobi