Modem Samsung Exynos 5300

Samsung, Telepon Akıllı üydu üzerinden 2 yönlü iletişimi sağlayabilen Exynos Modem 5300 ile karşımıza çıkıyor. Modem, çok uzak bölgelerde veya you hizmetlerinin devre dışı kaldığı felaket bölgelerindeki kullanıcıların 5G Karasal Olmayan Ağlar (NTN) kullanarak dünyayla iletişim kurmasına olanak tanıyacak.

Samsung Exynos Modem 5300 Özellikleri

Exynos Modem 5300, gelişmekte olan telekom agları dan akıllı telefon üreticileri tarafından geliştirilen donanım dan yazılımlarla birlikte çalışabilirliği sağlamak için standard 3GPP Sürüm 17’yi uyguluyor.

NTN iletişiminde akıllı telefonunuz bir uyduya dan diğer karasal olmayan araçlara bir mesaj gönderebiliyor. Pesannya, pesannya adalah hal yang paling penting, tapi pesannya adalah yang paling umum di rumah normal atau iletiyor. Bu 2 yönlü bir iletişim, yani mesajlar diğer yoldan da akabilir. Jika Anda tidak tahu apa-apa, Anda dapat memilih salah satu dari mereka yang ingin mengambil foto dan video.

Namun, jika Anda lebih suka menggunakan telepon dari Samsung, Anda dapat menggunakan telepon seluler dan dengan mudah melepas kunci kontak Anda dengan kabel pengisi daya.

Samsung saat ini, teleponnya mungkin akan lebih baik jika Anda menggunakan antene atau perangkat lain untuk NarrowBand Nesnelerin İnterneti teknolojisi (NB-IoT) üzerinde çalıştığını da söylüyor.

Samsung Electronics İletişim İşlemcisi Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Min Goo Kim, “Samsung, 6G’nin gelişine hazırlık olarak dünya genelinde hibrit karasal-NTN iletişim ekosistemlerini geliştirmede liderliği ele geçirmeyi hedefliyor” dedi. Samsung yıllardır 6G üzerinde çalışıyor ve Güney Kore hükümeti prototip 6G ağlarının 2026’da hazır olmasını istiyor.

By Tobi