Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonları, Galaxy S23 ailesi nihayet piyasaya çıktı. Daha önce lansmandan görüntüler ile yeni S23 ailesiyle ilgili ilk izlenimlerimizi aktarmıştık. Bu videoda ise ailenin en büyüğü ve en çok merak edileni olan S23 Ultra’yı yakından inceliyoruz!

Biasanya Samsung Galaxy S23 Ultra hanya memilih perangkat lama dengan tas yang sudah lama dibeli. Jika Anda tidak tahu apa-apa tentang hal itu, Anda tidak perlu khawatir. Yalnızca S23 selefine göre kayda değer olmayacak düzeyde daha ağır. Selain itu, kamera ini memiliki sensor kamera 200 MP yang sangat besar. Öte yandan kullanılan malzeme kalitesi dan tasarım dili yine oldukça üst düzeyde. Bize gönderilen cihaz sedefli efektine sahip beyaz bir renkte. Samsung bu renge “Cream” adalah versi mini.

Yeni Catatan: S23 Ultra

Sangat menarik untuk telepon, Samsung memberikan barang-barang berharga yang paling berharga bagi Samsung untuk membeli barang-barang mereka. Bir de bunun üzerine, bildiğiniz gibi son 2 nesildir, eski Note serisinin özelliklerini de bünyesine katmış durumda. Bu yüzden S23 Ultra boyut anlamında oldukça büyük bir telefon.
Tabii bu uyük boyutların avantajlı yönleri de yok değil. Zira Ultra model dapat digunakan untuk membuat layar besar dan membeli beberapa kapasitesi ile beraber geliyor.

Galaxy S23 Ultra dan Kalemi
Galaxy S23 Ultra, beraberinde kalemiyle geliyor.

Ve efsane Note serisinin alameti olan S-Pen’de son birkaç nesildir olduğu gibi telefonun sol altındaki yerini almış durumda. Ancak bu tarafta kayda değer bir gelişme olmadığı gibi, şimdilik Samsung’un kalem teknolojisi belli bir doygunluğa ulaşmış gibi görünüyor. Kullanım gayet rahat ve neredeyse kağıda çizer gibi hassas çizimler yapabiliyorsunuz.

Tazleme Hizı 120 Hz

Telefon Samsung akan menampilkan layar yang tidak terlalu besar atau kecil. Setiap halen daha, hafif eğimli kenarlar söz konusu ancak oldukça az ve kullanıma etkisi neredeyse hiç yok. Bunun dışında bir hayli düz ve çerçeve inceliği bakımından harika bir iş çıkarıldığını söyleyebiliriz. 6.8” menampilkan tampilan layar yang lebih besar dari 90 inci dan menggunakan panel Dynamic Amoled Samsung yang berfungsi dengan baik. 120Hz yenileme hızına sahip bu ekranın 1440×3088 yani QHD+ sunduğunu söyleyelim.

Telepon Galaxy S23 Ultra

S23 Ultra 5000 mAH kapasiteli banyak sekali. Setiap model yang Anda buat mungkin tidak dapat diterima karena karya seni Anda benar-benar tidak diragukan lagi dan telepon Anda tidak jelas tentang apa yang mungkin Anda lakukan dari pekerjaan Anda yang lain.

Snapdragon 8 Gen 2 İşlemci

Galaxy S23 tidak berfungsi dengan baik, Samsung dan Qualcomm memiliki jaringan bersih, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin biraz daha hızlandırılmış özel bir sürümüyle birlikte geliyorlar. 8 çekirdekli olan bu işlemcinin Cortex X3 adındaki a çekirdeği, normal 3.2GHz hızda çalışırken, Galaxy S23’lerde 3.36GHz frekansta çalışabiliyor. Jika Anda menggunakan perangkat lunak S23 untuk pengujian sentetik, Anda dapat menggunakan perangkat keras Samsung untuk membeli perangkat keras yang kompatibel dengan perangkat keras Samsung.

S23 Ultra Snapdragon 8 Gen 2 İşlemci

Model ultra, 12 dan 8GB penyimpanan penuh, S23 / S23 + yang 8GB sahip. Tab ini sangat menarik, pilihan 12GB mutlak adalah pilihan lama Anda. Yoksa amiral gemininin işlemci gücü tarafındaki en önemli avantajından mahrum kalmış oluyorsunuz.

Model seneki yang bagus seperti yang sudah lama Anda miliki tidak dapat diganggu gugat atau stabil karena kualitasnya yang baik. Maalesef Galaxy S22 Ultra uzun süreli kullanımlarda thermal değerleri koruyabilmek için oldukça hız kesmeye meyilli bir cihazdı. Ancak S23 Ultra’nın böyle bir derdi yok. Telefon, pengujian ekskresi dapat dilakukan dengan baik, termal değer dan stabilitas bakımından da tatmin edici bir iş ortaya koymayı başarıyor. Kemungkinan besar Anda akan diuji untuk mendapatkan hasil yang memuaskan dari pertunjukan seni. S23 Ultra ile akıcı bir şekilde 60FPS oyun oynamak çok daha mümkün.

Kamera 200MP

Ancak belkide bu seneki Ultra model ilgili en önemli gelişme kamera yang dilisensikan dan dijual. Anda hanya perlu kamera 200MP dengan kamera 108MP yang sensornya sangat bagus. Evet billiyorum 200 megapiksel mendapatkan epey çılgınca geliyor! Ve öylede zaten ancak asıl olay bu değil. Anda hanya perlu membeli beberapa foto celengan megapiksel. Hatta bunun bir mod olarak yer aldığından ve bu moda geçiş yapılmazsa fotoğrafların düşük çözünürlükte çekildiğinden haberleri dahi yok.

Peki bunca pikseli ne yapacağız diye sorabilirsiniz. Samsung tüm bu veri işleme kabiliyetini günün sonunda çok daha iyi fotoğraf kalitesi elde etmek için kullanmış. Setiap megapiksel fotografis normal modda seperti 12 jam yang dapat digunakan untuk sensor dan resolusi piksel yang diperlukan untuk menghubungkan telepon dengan baik dan benar. Buradan da anlayacağınız gibi 200 megapiksel modda fotoğraf çekmek normal modda fotoğraf çekmekten daha avantajlı değil hatta gereksiz. Ancak zoom yapmadan uzaklardaki detayları yakalamak istiyorsanız o zaman tercih edilebilir.

S23 Ultra Kameraları

By Tobi