Samsung PCIe 4.0 SSD

Beberapa perangkat yang dapat digunakan adalah Samsung 980 Pro dan 990 Pro SSD yang dapat Anda gunakan untuk membeli perangkat tersebut. Son aylarda bu üst sınıf SSD modellerinde yaşanan sağlık sorunlarından söz ediyoruz. 980 Pro sorunları 5B2QGXA7 sürümlü ürün yazılımı (firmware) ile giderildi. 990 Pro tarafındaki sorunlar ise yeni bir güncellemeyle çözüldü.

Samsung moderatorü DavidB, mühendislerin Samsung SSD 990 Pro’larda SMART Persentase Digunakan (Pesulap Samsung‘da) veya Health Status (Crystal Disk Info’da) ilgili sorunların araştırıldığını doğrulamıştı. Ayrıca düşük SSD sağlığı sorunlarını gidermek için yeni bir firmware sürümünün geleceğini ekledi.

Samsung, aygıt yazılımı güncellemesiyle ilgili herhangi bir official belge sunmadı. Ancak DavidB bir zaman sonra şu terima kasih yaptı: “Bu anormalliklerin 990 Pro SSD’nin aygıt yazılımındaki sorunlardan kaynaklandığı tespit edildi. Buna göre, anomalileri gidermek için 13 Şubat 2023’te bir ürün yazılımı güncellemesi yayınlandı.”

Konu hakkında iyi dan kötü haberler var. Jika Anda memilikinya, 1B2QJXD7 dapat digunakan untuk memutar 990 Pro’nun sağlığının hızlı düşmesine neden olan sorunu gideriyor. Jika Anda tidak dapat meningkatkan kualitasnya, SSD 990 Pro harus memiliki perangkat keras atau mungkin tidak dapat digunakan. DavidB. SSD-nya menggunakan SMART deg-erleri, kullanıcı ortamına ve kullanım coşullarına bağlı olarak değişecektir.” diyor.

Mungkin, firmware güncellemesi 990 Pro’nun sağlığındaki hızlı düşüşü durduracak. Ne yazık ki zaten etkilenmiş olan ürünler olduğu gibi kalacak. 1B2QJXD7 akan menampilkan program halaman Samsung Magician yang dirancang khusus.

By Tobi