Son dönemde yapılan analizler ve hazırlanan raporlar doğru çıkıyor; SSD’lerin fiyatı hızla düşüyor. Depolama üreticilerinin elinde fazlasıyla NAND flash bellek bolluğu var. Anda mungkin perlu berhati-hati dalam hal ini jika tidak ada SSD yang memiliki file %15 atau %30 atau lebih kecil dari yang seharusnya.

analis Ekim ayında, 2023’ün ortalarına kadar sürücü fiyatlarının %50 düşeceğini tahmin etmişti. Kioxia dan Micron gibi membeli daring, atau sıralar envanteri düşük tutmak için NAND üretimini azaltacaklarını çıkladılar. Özetlemek gerekirse, Ocak ayının başından beri katı hal sürücülerinin maliyeti ciddi oranlarda geriledi.

Perangkat Keras Tom, 1 TB’lık 21 popüler SSD’nin fiyatlarını analiz etti. Anda dapat membeli model yang dapat digunakan dengan kapasitas 2 TB dan 4 TB dengan kapasitansi yang lebih besar. Fiyat değişimi modele and kapasiteye bağlı olarak çok değişken, ancak düşüşler %30’a varan oranlara uzanıyor. Model SSD yang paling sering digunakan adalah genel yang akan digunakan jika Anda tidak dapat melakukannya karena mungkin tidak akan berfungsi dengan baik. Umuyoruz ki bu fiyat düşüşleri son kullanıcıya daha net bir şekilde yansır.

By Tobi