Uap Dolar Kuru

Platform Steam yang paling populer dapat diakses oleh Windows 7, 8, dan 8.1 kapabilitas perangkat keras. Windows yükseltmesi yapmayanlar için son erteleme tarih 1 Ocak 2024 olarak belirlendi. Jika Anda ingin menggunakan Windows 10, Anda pasti akan menggunakan Steam sebagai pengguna biasa di Windows tanpa meninggalkan sistem.

Valve, seperti waktu setelah Windows 7 dan 8 destek süreciyle ilgili kısa bir blog gönderisi yayınladı. Burada “eskide” kalan işletim sistemleri in desteğin kesileceği açık bir şekilde belirtiliyor; Steam’i ve Steam aracılığıyla satın alınan oyunları veya diğer ürünleri çalıştırmaya devam etmek için” Windows’un daha yeni bir yükseltmek” şart olacak.

2018’de Valve, Windows XP dan Windows Vista’y destek sunmayacağını duyurmuştu. Bu sistemlere verilen destek 2019’da tamamen kesildi. Şimdi Windows 7 ve Windows 8 aynı kaderi paylaşıyyor.

Bu kararda görünüşe göre SteamOS işletim sistemine dayan Steam Deck’in de etkisi var. Oyun konsolu Windows 7 dan 8’i desteklemiyor, Windows 10 atau bahkan lebih dari sistem yang tidak aktif.

Dari Microsoft, Ocak 2016’da Windows 8 desteğini resmi olarak sonlandırmıştı. Windows 7 ise Ocak 2020’de yolun sonuna geldi. Windows 8 adalah salah satu yang paling populer di Windows 8.1 jika Anda ingin menghapusnya.

By Tobi