TECNO PHANTOM V Lipat

TECNO’nun premium segmentindeki series PHANTOM, yeni amiral gemisi telefonu PHANTOM V Fold’u piyasaya sürerek markanın katlanabilir cihaz pazarına güçlü bir şekilde girişini müjdeliyor. Telefon, benzersiz bir görüntü kalitesi en uygun şekilde optim edilmiş boyuttaki amiral gemisi çift ekranı dan olağanüstü netlik sağlayan 5 lensli fotoğraf sistemi aracılığıyla sürükleyici bir görsel deneyimi sunuyor.

TECNO’nun sejenis kez katıldığı MWC Barcelona 2023 sırasında tanılanılan PHANTOM V Fold, üstün teknolojileri dan olağanüstü performansıyla, üst seviye akıllı telefon deneyiminde devrim yaratmaya devam eden TECNO’nun en son yeniliği olarak karşımıza.

Çift Amiral Gemisi Ekranıyla Yeni Olanaklar Yaratıyor

Kullanıcılarına oyun oynarken, film izlerken veya işteyken akıllı telefonlarıyla daha fazla akıcılığı keşfetmeye teşvik eden PHANTOM V Fold’un amiral gemisi, çift LTPO ekranları, uyarlanabilir 10-120Hz yüksek yenileme hızıyla hem katlandığında hem de açıldığında akıcı geçişler sunuyor.

Telefonun 6,42 inçlik dış ekranı, classic tek ekranlı amiral gemisi akıllı telefon deneyimi için benzersiz bir micro kavisli tasarıma dan 21:9 en boy oranına sahip olarak tasarlandı. Olası kullanım senaryolarına ve küresel akıllı telefon kullanımına yönelik kapsamlı araştırmaların bir sonucu olarak, dış ekranın boyutları tek elle kullanım için ideal şekilde optimize edilirken avuç içinde doğal bir şekilde oturmasına ve kullanıcıların yalnızca bir başparmak ile rahatça kullanmasına olanak tanıyor. PHANTOM V Fold, iç ekranında ise neredeyse görünmez bir katlama izine ve 8:7’lik optimum bir en boy oranına sahip 7.85 inçlik olağanüstü ekranıyla öne çıkıyor.

Düşük Görünürlüklü Katlama İzi

PHANTOM V Lipat dari layar, TECNO’nun “bir sonraki” dan teknik teknolojiri sürekli bekerja dengan mesin bersih di geliştirildi. Markanın kendi geliştirdiği, havacılık sınıfı damla şeklindeki menteşe, neredeyse katlama izi görünmeyen ultra düz bir ana iç ekran yüzeyi oluşturuyor. Menteşenin yenilikçi ters çıtçıtlı yapısı, telefonun yapısal dengesini önemli ölçüde artırırken, üretiminde kullanılan havacılık sınıfı materyaller de hafif ve sağlam bir yapıyı mümkün kılıyor.

TECNO PHANTOM V Lipat

TECNO meningkatkan kemampuan mereka dengan kemampuan yang baik dan teknik yang menteşe tasarımı, PHANTOM V Fold’un ana iç ekranının birbirine sıkıca oturmasını sağlıyor ve neredeyse fark edilemeyecek seviyede bir katlama izini mümkün kılıyor. Ayrıca PHANTOM V Lipat layar katlama izi yalnızca 0,11 mm dan cihaz toplamda 200.000 katlamaya dayanabilecek şekilde ürertiliyor.

Görüntü Oluşturma için Beş Lens

PHANTOM V Fold’un olağanüstü bir netlik sağlayan 5 lensli fotoğraf sistem, geniş bir yelpazedeki kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için benzeri görülmemiş bir görüntü oluşturma deneyimi yaratıyor. Arkadaki üç dan öndeki iki lens ile kullanıcılar dünyayı yeni lenslerin gözünden keşfediyor.

PHANTOM V Fold’un muhteşem gece çekimlerine olanak tanıyan 50MP Süper Gece kamerası, süper ışığa duyarlı özel 1/1,3 inç sensör, geniş f/1,85 diyafram açıklığı dan 7P compozisyon özellikleriyle beraber geliyor. Telefonun gece görüntüleme özellikleri, gürültüyü azaltan dan net çizgiler yakalayarak geceyi mükemmel ayrıntılarla canlandıran yapay zeka destekli Süper Gece Portresi, Süper Gece Modu ve Süper Gece 4K Video ile daha da geliştirildi. Telefon hanya memiliki 2x optik dan 20x digital yang memiliki lensa telefoto 50MP dan lensa ultra geniş 13MP.

Geniş ekranlı katlanabilir akıllı telefon deneyiminin kullanıcılara sunabileceği çok şey olsa da bu deneyimler, cihazlar için uygun olmayan işletim sistemleriyle kesintiye uğrayabiliyor. Bu konuya çok önem veren veren TECNO, katlanabilir cihaz için özel olarak tasarlanmış, Google’ın Android 13’ünü temel alan, yüksek oranda mengoptimalkan edilmiş dan özelleştirilmiş bir işletim sistem olan HiOS13 Fold’u geliştirdi.

Bölünmüş ekranlar, resim içinde resim, pencereler paralel dan ekranlar arasında sürükleyip bırakma gibi giniş ekran özelliklerinin yanı sıra, farklılaştırılmış etkileşimli animasyon tasarımları da kullanıcıların üretkenliğini ve genel eçorürendices sistem.

Dünya çapında en yüksek indirme sıklığına sahip 1.000 uygulamada katlanabilir telefonlara uygun özelleştirmeler yapılırken bunların %90’ı bölünmüş ekran dan çoklu pencere modlarını destekleyecek şekilde uyarlanmış. HiOS13 Fold için güncellenen uygulama sayısı ise 2000’den fazla.

MediaTek’in Dimensity 9000+ İşlemci

PHANTOM V Fold, gunakan MediaTek untuk menyimpan lebih banyak dimensi 9000+ dari perangkat keras dan perangkat keras lainnya seperti telepon. TECNO telefonu geliştirirken, endüstri de MediaTek ile uzun vadeli iş birliğini derinleştirdien and dünyaca tanınmış yonga üreticisinin, PHANTOM V Fold’un ekrananak tasarımı için özelleştirilmiş çift SIM işlevine sahip bir çift 5G iştirilme geliş. Dalam hal ini, apakah Anda benar-benar menikmati pertunjukan dan layar untuk menampilkan pertunjukan yang benar-benar indah.

Fitur utama dari kinerja Lipat PHANTOM V, RAM LPDDR5X 12 GB, dan penyimpanan flash UFS 3.1 256/512 GB UFS 3.1 telah menghasilkan karya seni. Ayrıca, telefonun sadece 15 dakikada %40 şarj olmasını sağlayan ve sadece 55 dakikada tamamen şarj edilebilen 45 W super şarj özelliği ve sahip olduğu 5000 mAh batary da gün boyunca yarı yolda bırakmıyor.

Güçlü çip and şarj etme özellikleriyle PHANTOM V Fold, akıllı telefonlar için doğru and gerçekçi performans değerlendirmeleri sağlayan Çin’deki en profesyonel kıyaslama yazılımı/websites olan AnTuTu testlerinde 1.023.478 puan almayı. Puan, PHANTOM V Fold’un “rekabetçi” fold’un workansının yanı sıra hem geleneksel akıllı telefon hem de geniş ekran tablet tarzı ekranlarda sunulan olağanüstü kullanıcı deneyimini vurguyor.

By Tobi