twitter İki Faktörlü Doğrulama

Twitter adalah milik Elon Musk, yang merupakan tamamlanmasından bu yana sosyal medya platformunda köklü oldukça köklü değişikliklere imza attı. Bunlardan biri de Twitter Biru aboneliği satın alanlara mavi tik yani doğrulama rozeti verilmesiydi.

Twitter Blue aboneliği bununla da sınırlı kalmayarak tweet düzenleme, NFT profil resmi koyma, özel temalar, tweet geri alma, daha uzun videolar yükleme ve daha uzun tweetler atma gibi özellikler sunuyor.

Musk’in amacı, kâr getirmeyen Twitter üzerinden yeni by gelir modeli sağlamak. Girişimci bu sebeple şimdi yeni bir karara imza attı. Bugün Twitter web sitesi veya mobile uygulamasına giren kullanıcılar, karşılarında yeni bir uyarı görüntüledi.

Bu uyarıda “Kısa mesajla etkinleştirilen iki faktörlü doğrulamayı kaldırmalısın” mesajı iletiliyor:

twitter iki faktörlü doğrulama

2FA yani iki faktörlü doğrulamayı SMS üzerinden etkinleştiren kullanıcılar, Twitter Blue abonesi olmadan artık bu özelliği kullanamayacak. Ancak hesapların güvenliği için halen kimlik doğrulama uygulamaları çalışır durumda kalacak. SMS ile doğrulamanın ücretli olması, Twitter’ın SMS service ödediği parayı Twitter Blue üzerinden kazanmayı amaçlamasından kaynaklanıyor.

İnsanlar for ödemeden hesaplarının güvenliğini sağlayamayacağını düşünı de yukarıda belirttiğimiz gibi Google Authenticator gibi kimlik doğrulama uygulamaları Twitter Blue aboneliği olmadan çalışabilecek.

By Tobi

Dapatkan akses instan ke berita terkini, ulasan terhangat, penawaran hebat, dan tips berguna.
Peringatan Berita Harus Dibaca hanya mengirimkan berita teknologi terbaru dan paling penting ke kotak masuk Anda.
Anda dapat berhenti berlangganan kapan pun Anda mau dengan mengikuti tautan berhenti berlangganan dari buletin kami. Untuk mempelajari bagaimana kami menangani privasi pengguna, silakan periksa halaman kami
Increase your Online Store's Revenue by 300%