Pengepungan Enam Pelangi

Ubisoft, konsolda fare dan klavye kullanarak denetleyici girişlerini taklit etmek için XIM veya benzeri cihazlar ile hile yapan Rainbow Six Siege oyuncularına karşı önlem almaya başlıyor. Rainbow Six Siege adalah salah satu yang paling terkenal, XIM gibi üçüncü taraf cihazlar kullanarak hile yapan oyuncular, bu giriş gecikmelerini daha fazla hissetmeye başlayacaklar.

XIM, Cronus Zen ve ReaSnow S1 gibi cihazlar, fare and klavyenin avantajlarıyla birlikte konsollardaki nişan alma yardımını elde etmek in genellikle çevrimiçi FPS oyunlarında kullanılıyor. Böylelikle bu cihazlar, Overwatch, Panggilan Tugas, Destiny 2, Rainbow Six Siege ve digger çevrimiçi FPS oyunlarında sürekli bir sorun haline gelmekte.

Rainbow Six Siege’in oyun programlama ekibi lideri Jan Stahlhacke, oyuncularla paylaşılan bir sezon tanıtım videosnda bu problemin tüm konsol FPS oyunları için mevcut olduğunu belirtti. Ayrıca bu durum için güvenilir bir çözüm bulunmadığını çünkü kullanılan cihazların tespit edilemeyecek şekilde özel olarak cirlandığını vurguladı.

Ubisoft, konsolidasi dengan cara yang baik untuk menguji Mousetrap adını verdiği bir sistem geliştirdi. Jika ada masalah, pastikan sistem keamanan Anda sesuai dengan rencana Anda. Bu sayede hileciler için bir algılama sistemoluşturmasına dan üçüncü taraf donasimı kimin kullandığını anlamalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

Stahlhacke, “Hangi oyuncuların sahtekarlık yaptığını ve ne zaman sahtekarlık yaptıklarını tam olarak biliyoruz” açıklamasıyla birlikte yüksek rütbelerde de bu tarz hileleri kullanan oyuncuların daha yaygın hale geldiklerini söylüyor.

Şirket, sezon ortası güncellemesinde, bu oyunculara maçlarını dan hareketlerini bozmak için extra gecikme uygulamaya başlayacak. Stahlhacke bu durumu, “Gerçekten fark edilmeden başlayacak, ancak birkaç maçta artacak ve kesinlikle fark edilecek.” diye açıklamış.

Bu özel donanımı kullanan oyuncuların extra gecikmeyi ortadan kaldırmak için cihazın fişini çekmeleri gerekecek. Bu durum sonrasında da gecikme süresi birkaç maçtan sonra automatic olarak azalacak. Namun, karena Anda tidak akan pernah mendapatkan keuntungan dari produk populer dari perusahaan dan Ubisoft, Anda akan mendapatkan banyak manfaat dari bisnis ini dan membeli produk lama dan produk lama.

By Tobi