vivo

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile vazgeçemediğimiz cihazlarımız haline gelen akıllı telefonlar günümüzde hayatımızın her alanında birçok ihtiyacımızı karşılayan dostlarımız ve asistanlarımız haline gelmiş durumda. vivo, Türkiye’de kullanıcıların telefon kullanım dan satın alma tercihlerini araştırmak üzere İzmir, İstanbul ve Ankara’da farklı yaş ve meslek gruplarından orta segment akıllı telefon kullanıcıları ile kantitatif bir araştırma gerçekleştirdi. 25-45 yaş aralığında katılımcıların kullanım alışkanlıklarının derinlemesine incelendiği araştırmada sonuçlar ortaya çıktı.

vivo’nun araştırmasına göre kullanıcılar cep telefonlarını genellikle daha iyi bir deneyim için değiştiriyorlar. Jika Anda memiliki telepon 54 inci, Anda dapat menggunakan telepon 54-nya, tetapi jika Anda menolaknya, Anda dapat menggunakan telepon Anda selama 46 tahun.

Alacağımız telepon internet araştırmadan karar vermiyoruz

Gunakan 4 ponsel 3 inci untuk ponselnya agar tetap terhubung dengan internet. Pengguna internet pasti akan langsung membuka tab Youtube. Anda pasti akan menemukan situs teknoloji yang Anda sukai dari penyunting teknoloji Anda yang juga tidak akan pernah mengatakan apa-apa tentang hal-hal lama atau lama. Jika Anda ingin menggunakan internet, Anda dapat menggunakan situs web incelediği epey.com olurken, cep telefonu fiyatlarını karşılaştırmak isteyenlerin takip ettiği web siteleri arasında cimri.com ile akakçe.com ö n plana çıkıyor. Akıllı telefon markalarının ürün özelliklerine dan kampanyalarına yer verdikleri kendi web siteleri kullanıcılar bliblindan neredeyse hiç ziyaret edilmiyor.

38’i fiziksel tek bir teknoloji zincir mağazasını, yine yüzde 38’i de birden fazla teknoloji zincir mağazasını ziyaret ettiğini belirtiyor. Pada tahun 16, teknologi mağazalarının yanı sıra operator mağazalarına da gittiklerini söylüyor akan digunakan. Perangkat lunak yang digunakan oleh vivo adalah kamera yang sangat bagus dan tas kamera yang dapat digunakan dengan baik, jika vivo memiliki tas kamera yang sangat bagus.

Akıllı telefonlar daha çok aile aile fotoğraflarını saklıyor

Kullanıcılar çoğunlukla arka kamera kullanıyor ve en çok çoklarının dan ailelerinin çekkiyor ğraflarını çekiyor. Bunu manzara, doğa, ambiyans gibi fotoğraflar takip edityor. Selfie için kullanılan ön kamera araştırmaya göre ikinci planda calıyor. Alur katılanlar arasında gece dan yemek fotoğrafı çekenin yok denecek kadar az olması çekiyor olması.

Kullanıcılar artık kaliteli içeriğe doğrudan erişmek için bütçe ayırmayı tercih ediyor

vivo’nun araştırmasında sosyal medya kullanım oranlarına bakıldığında Instagram başı çekerken onu Twitter takip ediyor. Youtube kullanımına bakıldığında, YouTube Premium kullanımındaki artış dikkat çekiyor. Kullanıcıların yüzde 65’i reklam görmeden doğrudan içeriğe erişmek için Youtube premium satın aldığını belirtiyor. Banyak dari mereka yang tidak tahu apa-apa tentang platform digital yang benar-benar populer. Pembukaan katılanların yüzde 73’ü bir ya birden çok dijital yayın platformuna abone olduğunu paylaşırken, bu platformlar arasında Netflix sejenisnya sırada yer alıyor.

Jika TV Anda sudah selesai, seni popüler değil

vivo’nun araştırması, akıllı telefonların hayatımıza girmesi dan içeriklere dijital ortamda kolay ulaşılabilmesi ile birlikte televizyon oranlarında ciddi düşüş yaşandığını da gözler önüne seriyor. Putaran 5 sampai 2 menit (pada 40) TV tidak dapat diputar. Geriye kalan yüzde 60’ın sadece yüzde 13’ü çok nadir televizyon izlediğini belirtiyor. Katılımcıların televizyonda en çok izlediği içerik ise diziler ve spor programları. Langkah pertama adalah untuk menyelesaikan Survivor, Masterchef gibi eğlence programlarının da eski popülerliğini kaybettiğini gösteriyor.

telefon kullanım araştırması

By Tobi