WhatsApp Grup Sohbetleri İçin Son Kullanma Tarihi

Banyak sekali, Meta’nın spam çağrıları geçmişte bırakmak için bir WhatsApp özelliği üzerinde çalıştığını öğrendik. Şimdi ise şirket WhatsApp grup sohbetleri için son kullanma tarihi sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

WhatsApp Grup Sohbetleri İçin Son Kullanma Tarihi ÖzelliğiWABetaInfo, iOS di dalam putra WhatsApp beta sürümünün “süresi dolan gruplar” etiketli yeni bir eden çalışma özelliğine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Adından da anlaşılacağı gibi bu yapılandırma, planlanan sona erme tarihine ulaşıldıktan sonra grubu dağıtacak.

Grubun silinmeyeceğine dikkat etmek önemli. Bunun yerine, gruptaki tüm mesajları silmeniz istenecek. Meta’nın bu özellikle ilgili vizyonu şu and bilinmyor ancak depolama alanından tasarruf etmek için bir grup sohbetindeki mesajları dan medyayı temizlemek bir avantaj olabilir. Bu, aktif olmadığınız gruplardan çıkmanız için bir hatırlatıcı görevi de görebilir.

Jika Anda memiliki grup yang besar, Anda mungkin pernah atau tidak akan pernah tahu apa yang harus dilakukan. Son kullanma tarihini de tamamen kaldırmayı seçebilirsiniz.

Son olarak, bu özelliğin şu and WhatsApp Beta’da test edildiğini ve genel kullanıma kesin olarak sunulmayabileceğini hatırlatalım.

By Tobi