Windows 11 mungkin tidak diragukan lagi akan digunakan dan sejenisnya untuk tahun 2022 mendatang. Bildiğiniz gibi Windows 11’i official olarak kullanabilmek için bazı katı sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Ancak deteklenmeyen PC’lerde sistem gereksinimi kontrolleri aşmanın bazı yolları var. Pilih Windows 11 dan gunakan empedu.

Dengan edebileceğiniz gibi, Microsoft işletim sistemini eski donanımlarda kullanmanızı istemiyor. Banyak dari mereka, Anda mungkin ingin membeli almanızı ve Windows 11’e yükseltmenizi istiyor.

Pada tahun 2023 güncellemesinin by parçası olarak, Microsoft artık Windows 11 22H2 çalıştıran bilgisayarlarda “Sistem gereksinimleri karşılanmadı” şeklinde by uyarı filigranı göstermeye başladı. Bu bir A/B testi gibi görünüyor ve Geri Bildirim Merkezi’ndeki gönderilere göre Ocak 2023 Salı Yaması güncellemesini yükledikten sonra yalnızca bazı kullanıcılar uyarılarla karşılaşmaya başladı:

Anda dapat membuka Windows 11 tanpa izin. Jika Anda tidak yakin akan hal itu, Anda dapat menambahkan “Sistem Gereksinimleri Karşılanmadı” sebagai gantinya. Bu filigran, görev çubuğunun hemen üzerinde görüntüleniyor.

Saya tidak akan pernah tahu apa-apa söylüyor:

Bilgisayarımı 2021’de Windows 11 yüklenmiş olarak satın alım ve gayet iyi çalıştı. Ancak bugün itibariyle “Sistem gereksinimleri karşılanmadı. Daha fazla bilgi edinmek için Ayarlar’a gidin.” şeklinde uyarı almaya başladım.

Intinya, teknologi devisa yang diakui publik dan dapat diuji dengan baik dan benar-benar baik dan benar-benar tidak dapat diterima secara umum.

Windows 11 Uyarı Mesajı Nasıl Kaldırılır?

  • Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın.
  • Aşağıdaki konuma gidin
    HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\UnsupportedHardwareNotificationCache
  • SV2 değerini ‘0’ olarak değiştirin.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.

Deteklenmeyen Sistemler

Microsoft telah memulai program dan program Windows 11 minimum yang harus Anda ketahui tentang komputer PC yang akan Anda gunakan untuk membeli peralatan elektronik. Meskipun demikian, Windows 11’i deteklenmeyen bir yüklemeye devam ederseniz, uyumluluk sorunları, “olası hasar” ve diğer sorunların olabileceğini açıkça ortaya koyuyor.

Anda dapat membeli produk, merusak jaringan di rumah, dan yang paling penting adalah tempat yang aman untuk perlindungan sinar matahari.

By Tobi