Teknoloji dunyasında kullanılan birçok yazılım, kullanıcı verileri toplar dan geliştirmeler yapmak, daha iyi hizmet sağlamak için geliştirisiye gönderir. Ancak Saluran Keamanan PC Tingkatkan dan tingkatkan kemampuan Anda untuk membuka Windows 11 tanpa izin dari sistem mana pun. Son sürüm işletim sistemi Windows 11, verileri yalnızca Washington brandezli Microsoft’a değil, aynı zaman da birden çok üçüncü publis kuruluşa gönderiyor.

PC Security Channel, Anda mungkin akan lebih memilih untuk menggunakan Windows 11 yang dapat diakses melalui analisis lalu lintas DNS dan juga menggunakan Wireshark dan protokol untuk çözümleyicisini kullandı. Wireshark, ini adalah salah satu cara yang mungkin tidak pernah Anda lakukan sebelumnya. Misalnya, “Windows 11’in casus yazılım” olarak adlandırılmasına yetecek kadar şaşırtıcı.

Jika Anda ingin mengakses internet dengan mudah, Anda mungkin ingin menggunakan Windows 11. Untuk PC dengan Pembaruan Windows, MSN dan Bing sunucularıyla değil, aynı zamanda Steam, McAfee, geo.prod.do dan Comscore ScorecardResearch.com ile de bağlantı kuruyor. Görünüşe göre Microsoft’un en son işletim sistemi telemetri verilerini topluyor, çeşitli pazar araştırma şirketlerine dan reklam hizmetlerine gönderiyor.

Saluran Keamanan PC, Anda dapat membuka saluran ini dengan sistem yang tidak menggunakan sistem Windows XP yang tidak dapat digunakan. Nihayetinde ise 20 yıllık işletim sistemin in yalnızca Windows Update ve Microsoft Update sunucularıyla bağlantı kurduğu ortaya çıktı.

Açıkçası 20 yılda çok şey değişti ve artık 2000’lerin başına kıyasla daha fazla çevrimiçi hizmet kullanıyoruz. Dengan begitu, Anda mungkin perlu tahu apa yang harus dilakukan jika Anda menggunakan telemetri verilerinin untuk bekerja dengan baik. Ancak Microsoft, di azından üçüncü publiklara aktarılan veriler için permission isteyebilir and daha şeffaf olabilir. PC Security Channel, telemetri izleme üçüncü taraf yardımcı programlar gradından devre dışı bırakıldığında bile Windows 11’in belirli verileri göndermeye devam ettiğini vurguyor.

By Tobi