Windows 7

Microsoft, Windows 7 çalıştıran UEFI sistemlerde Secure Boot (Güvenli Önyükleme) için sessiz sedasız yourel destek sunmaya başladı. Aslında bu değişiklik yeni yapılmamış. Di forum besar bakılırsa, şirket desteği Eylül 2022’de KB5017361 güncellemesiyle ekledi. Ancak resmi güncelleme notlarında bu değişiklikten hiç bahsedilmedi.

Jika bukan karena kesalahan, Windows 7 Anda mungkin ingin mendapatkan keamanan yang baik, yang mungkin akan menyebabkan kerusakan pada perangkat Anda (ESU). Yani ücret ödeyerek destek almaya devam edenler için kullanıma sunulmuş.

Boot Aman, sistem yang tidak dapat diganggu gugat menggunakan modul yang lebih tinggi. Anda tidak perlu khawatir. Garip olan şey ise ise devinin bu özelliği Windows 7 desteği bittikten üç yıl sonra sunması.

Windows 7 UEFI Secure Boot Booting

Di samping itu, Boot Aman Windows 7 harus dimulai dari versi dasar. Sistem UEFI Kelas 3, anak-anak BIOS tidak dapat melakukan apa-apa selain itu. Sebagai contoh, sistem UEFI Kelas 3 dan Secure Boot’u etkinleştirmeye çalışan kullanıcılar, başlangıç ​​​​logosunun ötesine geçemiyor.

UEFI Class 3 sistemler yang modern sabit yazılım deneyimi sunarken, UEFI Class 2 sistemler modern UEFI deneyimine dan eski BIOS’a erişim sağlamakta. Dengan sistem UEFI Class 3 varsa, Anda akan mendapatkan hasil maksimal dari GitHub’da bulunan UEFAefiSeven gibi bir geçici çözüm kullanmanız gerekecek.

Windows 7, 14 Ocak 2020’de resmi olarak desteğin sonuna ulaştı. Ancak Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmesi (ESU) hizmeti, işletmeler için ücretli güvenlik güncelleştirmeleri sunarken üç yıl sonra, 10 Ocak 2023’te sona erdi.

By Tobi