Mobil Xiaomi

Xiaomi CEO Lei Jun, şirketin geleceğe yönelik tutkusunun sejenisnya beş otomobil üreticisi arasında yer almak olduğunu soyledi. Xiaomi, 20 yıl sonra oraya ulaşmak için gereken her şeye sahip olduğuna inanıyor.

Lei Jun, Xiaomi Auto’nun Çin’deki rekabetin yaklaşık 6-7 yıl gerisinde olduğunu kabul ediyor dan sejenisnya sürümün ortaya çıkış tarihi olarak 2024 belirlenmiş. Şirket, yazılım ve genel kullanıcı deneyimi konusunda büyük bir uzmanlığa sahip olduğundan, hızla yetişmek için buna güveniyor. Aslında Lei Jun, geliştirmenin yazılım kısmının bugünlerde tartışmasız daha önemli olduğunu söylüyor.

Geçtiğimiz yıl, Xiaomi Auto 439 milyon dolarlık yatırım yaptı, 2.300’den fazla Ar-Ge personali aldı dan şirketin sejenisnya arabası şimdiden kış testine girdi. Bu yüzden işler hızlı ilerliyor gibi görünüyor.

Xiaomi’nin vizyonu; akıllı telefonlar, akıllı evler dan arabalar dahil hayatımızdaki tüm cihazlarda sorunsuz entegrasyon sunmak. Xiaomi tidak dapat membeli barang-barang elektronik di tempat yang sama dengan Lei Jun, karena kadar çok mağaza dan perakende bağlantısıyla yeni arabayı pazarlamanın zor olmayacağına inanıyor.

By Tobi