Xiaomi Küresel Net Sıfır Sera Gazı Emisyonu

Menggunakan platform Nesnelerin İnterneti (“IoT”) yang menawarkan akses ke telepon dan akıllı donasi bulun melalui tüketici elektroniği ve akıllı üretim şirketi olan Xiaomi, “Sıfır Karbon Felsefesi” adlı Sera Gazı (GHG) emisyonlarınınönemli önemli plan kamuoyuyla paylaştı. Xiaomi, teknolojiler temiz araştırarak dan geliştirerek, elektronik atık yönetimi tekniklerini genişletecek. Aynı zaman da çevre dostu operasyonlar dan lojistik uygulamalarıyla karbon emisionlarını azaltacak.

İklim Stratejisi ve Sıfır Karbon Felsefesi

Yenilikçi teknolojiler aracılığıyla dünyadaki herkesin daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamayı misyon edinen Xiaomi, bu misyonun bir parçası olarak teknolojik yenilikler ve operasyonel verimlilik sayesinde iklim değişikliğinin önlenebileceğine inanıyor. Teknoloji harikası ürünlerin tasarımdan teslimatına kadar olan tüm süreçte iklim bilincine sahip elemenları dahil ederek net sıfır emisyon ekonomisine küresel geçişi hızlandırmak için üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeyi amaçlıyor.

Xiaomi’nin Sıfır Carbon Felsefesi, ürün dan hizmetlerin karbon ayak izini azaltırken ürün etkinliğini dan satın alınabilirliğini arttırmayı hedefliyor. Xiaomi, iklim üzerinde olumlu bir etki yaratmak, dan daha çevre dostu yaşam tarzlarını teşvik etmek için düşük karbonlu teknolojilerin kullanımını arttırmaya devam etmeyi planlıyor.

Sera Gazı Emisyon Azaltım Hedefleri

Xiaomi, sera gazı emisyonlarını azaltma eylem planlarını geliştirmek and uygulamak için aşamalı bir yaklaşım benimsiyor.

Xiaomi, 2021 yılında kendi işlettiği yerleşkesinden kaynaklanan kişi başına düşen sera gazı emisyonlarını 2020 yılını referans alarak azaltmayı kendine görev edindi. Buna göre, 2020 yılına kıyasla 2026 yılına kadar %4,5 oranında azaltmayı amaçlayan ilk sera gazı emisyon azaltma hedefini belirledi. Şirket, 31 Aralık 2022 itibarıyla, kişi başına düşen sera gazı emisyonlarında referans yıla göre %21,12’lik by azalma sağladı.

Şirket, 2050 yılına kadar bersih sıfıra ulaşma yönündeki küresel hedefi desteklemek amacıyla Kapsam 1 ve Kapsam 2 sera gazı emisyonlarını azaltmayı taahhüt ettiği hedefler aşağıdaki gibi oldu:

  • En geç 2030 yılına kadar, ana faaliyet segmentlerinden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını baz yıl seviyesine göre en az yüzde 70 oranında azaltmak
  • Pada tahun 2040 kadar yılına, ana faaliyet segmentlerinden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını baz yıl seviyesine göre en az yüzde 98 oranında azaltmak ve net sıfır emisyona ulaşmak için gerekli ön koşulları sağlamak
  • Hedef donem boyunca sera gazı emisyonlarını azaltmak için düşük karbonlu teknolojilerin, uzun vadeli çevre dostu enerji alım anlaşmalarının dan yerinde yenilenebilir energi üretiminin kullanılmasına ncelik vermek
  • Pengalihan pertanyaan yang paling penting tentang pertanyaan dan permintaan Xiaomi’ninkilerle karşılaştırılabilir veya daha iddialı yenilenebilir energi kullanımı dan sera gazı emisyon azaltım hedefleri oluşturmaya teşvik etmek

Ar-Ge ve Döngüsel Ekonomi Yoluyla Çevresel Ayak İzinin Azaltılması

Çevresel ayak izleri çeşitli şekillerde azaltılırken, bu alanlardan temiz teknoloji araştırma ve geliştirme (AR-GE), ürün iyileştirmeleri, döngüsel ekonomi ve elektronik atık yönetimi ayrıntılı olarak açıklanmak üzere belirlendi.

Temiz Teknoloji Ar-Ge’si dan Ürün İyileştirmeleri: Xiaomi, 2022 yılında toplam Ar-Ge harcamalarının yüzde 50’sinden fazlasını temiz teknoloji Ar-Ge’sine ayırdı. Jika Anda memilikinya, temiz teknolojiyle ilgili patentlerin dan ürünlerin uygulanması gelirinin yüzde 59,7’sini oluşturdu. Şirket bu alanda kayda değer bir ilerlemeye imza attı. Alun-alun yang paling penting adalah yang Anda pilih:

5G ve Enerji Tasarruflu Sinyal İletim Teknolojisi: Xiaomi, kendinden uyarlamalı bant ve enerji optimizasyon teknolojisi gibi 5G enerji tasarrufu teknolojileri sayesinde akıllı telefonlarının güç tasarrufu verimliliğini arttırdı. Gunakan WLAN yang aktif, WLAN yang aktif, dan teknologi iletim yang aktif dan dinamis, telepon seluler yang mungkin tidak akan berfungsi jika tidak ada yang perlu dilakukan selama 30 jam.

Enerji Tasarruflu Ekran Teknolojisi: Akıllı telefonların arka planını siyaha dönüştüren Karanlık Mod’a geçildiğinde, belirli uygulamalar kullanılırken ekranın enerji tüketimi %70’e kadar azaltılabiliyor.

Şarj Teknolojileri: 2022 yılında 100 juta fazla akıllı cihaz ve terminal Xiaomi’nin hızlı şarj teknolojilerini kullanarak geleneksel hızlı şarj teknolojisine kıyasla yaklaşık 57 juta kWh energi tüketimi dan 24.852 ton emisi CO2e tasarrufu sağketimi

Çevre Dostu Ambalajlar: Xiaomi, ekosistem ürünlerinin ambalajlarını burgulu kutulardan düzleştirilmiş karton kutulara dönüştürdü dan plastik kulpları kaldırdı. Jika Anda memilih salah satu dari mereka, Anda dapat menambahkan sisa makanan sebanyak 0,3 m² ke dalamnya, dan membeli bahan plastik 80g atau lebih.

Döngüsel Ekonomi ve Elektronik Atık Yönetimi:

Geri Dönüşüm ve Bertaraf: Xiaomi, 2022 yılında akıllı telefonlar dahil olmak üzere yaklaşık 4.500 ton elektronik atığı geri dönüştürdü. Şirket, 2022’den 2026’ya kadar 38.000 ton e-atığı geri dönüştürmeyi dan ürünlerinde 5.000 ton geri dönüştürülmüş malzeme kullanmayı taahhüt ediyor.

Xiaomi, geri dönüştürülebilir ürün türlerini dan geri dönüşüm hizmetlerinin kapsamını arttırarak as programını genişletmeye devam ediyor. Kullanıcıları ürünlerini geri dönüştürmeye teşvik için ürünleri mağazada, postayla dan tüketicinin kapısında topluyor. Jika Anda tertarik, situs web resmi Avrupa pazarlarında dan tidak ada program yang tersedia. Ayrıca elektronik ürünlerin ve bileşenlerin onarım sürecinde ortaya çıkan atıkların bertaraf edilmesi için nitelikli üçüncü publarla birlikte çalışıyor.

Yenileme ve Yeniden Kullanim: Şirket, kullanılmış ürünleri yenileyerek döngüsel ekonominin gelişimini teşvik etmeyi amaçlıyor. Yenileme fabrikası 2022 yılında yaklaşık 94.000 akıllı telefon, 5.600 elektrikli scooter dan 6.200 akıllı televizyonu yeniledi dan bunların tamamı sertifikalı yenilenmiş ürünler olarak satıldı.

Dayanıklılığı Arttırma: Xiaomi, ürünleri için malzeme seçerken malzeme dayanıklılığını göz önünde bulunduruyor. Jika Anda menggunakan telepon, pastikan untuk menggunakan seramik malzemeler dan sentetik silikon deri malzemeler geliştirdi. Toz geçirmezlik, your geçirmezlik and düşmeye karşı dayanıklılık için uluslararası n üstünde test standard oluşturdu. Xiaomi, tahun 2022, önceki sürümlere göre yüzde 25 daha uzun kullanım ömrüne sahip, tam şarj ve deşarj özellikli uzun ömürlü bir pil üretti.

By Tobi