ABD hükümeti, son dönemde Çin yarı iletken sektörüne darbe vurmak üzere sıkı kısıtlamalar getirmiti. Gelen haberlere bakılırsa kısıtlamaların sayısı artmaya devam edecek. Pabrik pembuat wafer biasanya menggunakan peralatan pabrik wafer (peralatan fabrikasi wafer-WFE).

Çinli şirketler, DigiTimes‘ın haberine göre ABD yaptırımlarından kaçınmak için alabildikleri tüm ekipmanları satın alıyor. Bu ekipmanlar arasında yasaklanmış, ikinci el ekipmanlar da var. SMIC, HuaHong, Nexchip, dan Silan Microelectronics gibi şirketler ikinci el cihazlar da sidel olmak üzere alımlar yapmaya devam ediyor.

Untuk alasan ini, ABD harus melakukan tindakan yang mungkin dilakukan dan memungkinkan untuk menggunakan teknologi ABD jika Anda ingin melihat secara alami Huawei yang membuat plakat menjadi hal yang wajar. Huawei, belki de SMIC ile fabrika kurmaya hazırlandığı için mümkün olduğunca çok araç almak istiyor.

Spesifiknya, perangkat 14nm dan perangkat kerasnya adalah teknologi yang sangat baik untuk perangkat lunak yang bermanfaat. Untuk saat ini, SMIC Anda akan menjadi lebih baik. Yani çoğu Çinli çip üreticisi için mevcut kısıtlamalar o kadar da korkunç değil. ABD hükümeti, Çinli yarı iletken üreticilerine daha da sıkı kısıtlamalar getirmek için Japonya ve Hollanda’daki meslektaşlarıyla birlikte çalışıyor. Bu nedenle dökümhaneler dan entegre tasarım üreticileri siparişlerini hızlandırıyor.

Çok çeşitli üretim süreçleri kullanan SMIC için ekipmanlar fazlasıyla önemli. HuaHong dan Nexchip gibi olgun üretim teknolojilerinde uzmanlaşmış şirketler ise fabrikalarını çalışır durumda tutmak için eski and kullanılmış ekipmanlar almak zorunda.

By Tobi